Kučinskis: Iekšējā drošība ir 2024. gada valsts budžeta lielākais drauds

Visvairāk nākamā gada valsts budžetā vīlušies būs tie, kas strādā iekšējā drošībā – policisti, ugunsdzēsēji, robežsargi, tā šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” izteicās opozīcijas deputāts no “Apvienotā saraksta” Māris Kučinskis.

Kā zināms, au pēc nedēļas nākamā gada valsts budžeta likumprojektu paketi plānots iesniegt Saeimā. Kā atzina Kučinskis, viņaprāt, visvairāk vīlušies būs tie, kas strādā iekšējā drošībā.

“Ar infrastruktūru viss ir kārtībā – tas bija plānots jau iepriekš, nākamajā gadā arī turpināsies celtniecība, robežas izbūve tiks pabeigta, tiks jauni katastrofu centri veidoti, policija pāries uz jaunā vietām. Bet cerības uz to, ka reizē ar šīm reformām būs arī algu pieaugums un šis balanss starp aizsardzību un iekšējo drošību izlīdzināsies – tur ir liela vilšanās,” atzina politiķis.

Viņa ieskatā, iekšējā drošība ir nākamā gada budžeta lielākais drauds.

“Ņemot vērā, ka šajā nozarē strādājošie saņem tādu ik pa pieciem gadiem piemaksu janvārī, kas palielina arī iespējamās izdienas pensijas apmērus, būs ļoti jāstrādā gan Ruka kungam, gan ministram, lai nesāktos kaut kāda bīstama atplūde no nozares tiem, kuri sasnieguši 50 gadus,” sacīja Kučinskis.

Savukārt runājot par tiem, kas varētu būt visapmierinātākie, viņš norādīja, ka veselības nozare “varētu būt apmierināta ar pieaugumu un izglītībai tas arī ir krietns”.

Kā zināms, valsts budžeta sakarā valdība vienojusies par trim galvenajām valsts prioritātēm – drošību, izglītību un veselību, novirzot tām finansējumu 486,6 miljonu eiro apmērā. Veselībai papildus paredzēti 275 miljoni eiro, izglītībai – 119 miljoni eiro.

Foto: Valsts kanceleja