Lembergs par lauksaimnieku protestiem: “Jaunajai Vienotībai” šis jautājums ir dziļi vienaldzīgs

Šonedēļ turpināsies sarunas ar politiķiem un atsevišķu ministriju pārstāvjiem par lauksaimnieku iesniegto prasību izpildi. Kā intervijā “Ventas Balss” sacīja partijas “Latvijai un Ventspilij” vadītājs Aivars Lembergs, lauksaimnieku problēmas nevar atrisināt zemkopības ministrs viens, jāiesaistās arī premjerei.

“Neesmu ne zemnieks, ne lauksaimnieks, bet man ir pazīstami zemnieki, un viņi man ir izkratījuši sirdi. Kādreiz atskaitīšanās, lai saņemtu Eiropas Savienības naudu, bija gana vienkārša, bet šobrīd tā ir ļoti sarežģīta, birokrātiska, es teiktu – ņirdzīga,” sacīja Lembergs.

Viņš minēja, ka daudzas darbības un rezultāti ir jāfotografē. Attēli jāsūta ministrijas kantorim: “To gan pieņēma, šķiet, iepriekšējo ministru – Nacionālās apvienības Kaspara Gerharda, Apvienotā saraksta Didža Šmita – laikā. Tas nav ne vakar, ne aizvakar. Kāpēc tad, kad to ieviesa, neprotestēja – tas ir labs jautājums. Varētu tā teikt, ka tur apakšā ir politiskās opozīcijas aktivitātes.”

“Tagadējā politiskā opozīcija, kad viņi bija pozīcijā, kad viņiem bija zemkopības ministrs, iedēja tos vanckarus, bet to smirdoņu viņi tagad adresē tiem, kas to vanckaru neiedēja. Bet, nu, tāda ir dzīve – vieni ķēzī un otri vāc. Ja esi pie varas, tad tev jāiztīra tie Augeja staļļi. Protams, ka tagadējā zemkopības ministra Armanda Krauzes pienākums ir to risināt un atcelt, bet tur ir jautājumi, ko viens viņš nevar atrisināt, – tie jārisina premjerei Siliņai,” sacīja Lembergs.

Viņš norādīja, ka priekšgājēji jau to ir saskaņojuši ar Eiropas Komisiju, bet viņa pieredze ir tāda – ja Latvija uzguļ jautājumam, to var ātri atrisināt.

“Ja premjere runā ar attiecīgo Eiropas komisāru, tad jautājums simtprocentīgi atrisinās, turklāt ļoti ātri. Beigu beigās, jūs jau varat uzlikt veto kādam Eiropas Savienības lēmumam – budžetam, piemēram –, ja neņem vērā jūsu vajadzības par atbalsta programmu lauksaimniekiem. Problēma tāda, ka Jaunajai Vienotībai šis jautājums ir dziļi vienaldzīgs, – lai gan Siliņa jau ilgi strādā, viņa nav pat tikusies ar lauksaimnieku organizācijām,” sacīja Lembergs.

Foto: F64