Lembergs: Latvija izmirst un nekas neliecina, ka šis process tuvākajā laikā varētu apstāties

Investīciju klimats Latvijā ir ļoti slikts, intervijā “Ventas Balss” sacīja partijas “Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

“Latvija cilvēkresursi samazinās. Latvija izmirst un, otrkārt, Latvijas ekonomiskā politika, tai skaitā investīciju politika, visu šos gadus ir bijusi vērsta pret investīciju ienākšanu Latvijas tautsaimniecībā,” pauda politiķis.

Viņš turpināja: “Nav tā, ka šīs investīcijas neienāk, bet mēs būtiski atpaliekam no konkurentu valstīm. Pirmkārt, tā ir Igaunija un Lietuva, Polija, kurš šis investīciju klimats ir daudz, daudz labvēlīgāks.”

To, pēc politiķa teiktā, ir iespējams redzēt arī pēc tā kā bankas kreditē tautsaimniecību. “Latvijas ekonomika lielā mērā attīstās uz to naudu, ko iedod Eiropas Savienība, bet tas nevar būt attīstības vienīgais resurss,” uzsvēra Lembergs.

“Šobrīd, kad pie mūsu robežām notiek karš, protams, ka tas neveicina investīciju ienākšanu Latvijā. Šis jautājums par resursiem ir aktuāls. Šobrīd Latvijā notiek tautsaimniecības izmiršana un šobrīd nav neviena pazīme, ka šis process tiks apturēts,” sacīja Lembergs.

Foto: F64