Kariņš: Veselības aprūpes sistēmas finansēšanai tiks atrasti līdzekļi, pārkārtojot valsts budžetu

Kompensējamās zāles šogad saņems visi pacienti, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” apliecināja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Komentējot Nacionālā veselības dienesta (NVD) brīdinājumu, ka daļa pacientu varētu nesaņemt kompensējamās zāles, Kariņš norādīja, ka “veselības aprūpes sistēmas finansēšanai tiks atrasti līdzekļi, pārkārtojot valsts budžetu.”

“Veselības sistēma aktīvi strādā, vakar man parādīja pirmo karti – tā saucamo veselības sistēmas pakalpojumu tīkla reformu. Tā nav viena reforma, kas atrisinās visu, bet tas ir svarīgs solis,” norādīja Kariņš.

Viņš norādīja: “Protams, ja ministrijas pašas nenorāda, kur ir šīs te naudas, kur programmas netiek īstenotas, tad Finanšu ministrija “bez pareizām brillēm” būs spiesta diktēt noteikumus, kā mums būs tas [finansējums] jāpārkārto. Šeit finanšu ministram diemžēl ir taisnība, ka šobrīd arī visi ministri saka, ka vajag naudu veselības aprūpei, bet viņi vēl nav sapratuši, ka tā nāks no pašu ministrijām nevis no zila gaisa.”

Viņš solīja turpināt sakārtot sistēmu: “Skaidrs, ka mums ir jāveltī vairāk līdzekļu no budžeta pīrāga. Neuzskatu, ka būtu jāpalielina nodokļi un valsts parāds. Bet atbalstu, ka pārkārtojam budžetu nedaudz no citām ministrijām par labu Veselības ministrijai. Katru gadu vismaz 100 miljoni eiro netiek izmantoti. Mums ir jāidentificē šādas situācijas un jāpārkārto līdzekļi tur, kur ir vajadzība.”

Foto: Valsts kanceleja