Lembergs: Atsevišķi Covid-19 ierobežojumi liecina par valdības paniku

Pie tā, ka Covid-19 saslimušo skaits strauji pieaug, vainojama arī Latvijas valdības “tālredzīgā” politika, runājot par aktuālo situāciju saistībā ar Covid-19, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Ja agrāk saslimušo skaits nepieauga tik strauji, tad tagad tas ir strauji gājis uz augšu. Nav šaubu, ka vidējais rādītājs drīz sasniegs vidēji 1000 saslimušo dienā, iespējams, pat vairāk. Tā kā saslimstība šobrīd ir nekontrolējama,” sacīja Lembergs, piebilstot, ka arī strauji pieaug mirušo skaits.

Viņš uzsvēra, ka, salīdzinot ar iepriekšējo ārkārtējo situāciju, kad saslimušo skaits bija vidēji 12 saslimušie dienā, tagad tie esot 500 cilvēki dienā un vēl vairāk.

“Cīņa ar Covid nenozīmē, ka var aizliegt tirgū nopirkt Adventes vainagu vai knupīšus, un ieviest tādus aizliegumus, kam nav loģiska pamatojuma. Tas norāda tikai uz stulbumu un paniku lēmēju vidū jeb to, ka viņiem zūd veselais saprāts,” sacīja Lembergs.

Lembergs norādīja arī uz situāciju saistībā ar jaunajiem ierobežojumiem, kā rezultātā piektdien bija pārpildīti veikali: “Un visi kovidojās līdz pat vēlai naktij, tā kā tūlīt ir jābūt rekordiem, pateicoties šai “tālredzīgajai” valdības politikai.”

Tāpat politiķis atgādināja, ka medicīnā šobrīd ir ārkārtējā situācija, jo, pirmkārt, daudzās slimnīcās ir ļoti liels slimo mediķu skaits. Vienlaikus tikai nesen valdība lēma piešķirt papildu astoņus miljonus eiro, lai izveidotu jaunas gultasvietas Covid-19 pacientiem, pārprofilētu jau slimnīcās esošās gultas, kā arī nodrošinātu papildu nepieciešamo aprīkojumu.

“Tam vajadzēja būt jau martā. Karā uzvar tas, kuram ir rezerve. Tam, kam viss ir pirmajā līnijā, karu zaudē. Diemžēl Latvijai viss ir pirmajā līnijā,” salīdzināja Lembergs.

Tāpat viņš pauda, ka šī situācija liecina, ka nedrīkst pakļauties spiedienam no Pasaules bankas un visādiem politikāņiem, kas savulaik prasīja radikāli samazināt slimnīcu un gultas vietu skaitu slimnīcās: “Ja šis Pasaules bankas plāns tiktu realizēts, kad Circenes laikā tās tika virzīts, tad šī situācija šobrīd būtu daudz katastrofālāka.”

Kā zināms, no 21. decembra uz trim nedēļām noteikti jauni drošības pasākumi izglītības, sporta, kultūras un pakalpojumu jomās.

Foto: F64