LBAS vadītājs: valdība jau vairākus gadus nepilda solījumus saistībā ar budžetu

Latvijas valdība jau vairākus gadus nepilda solījumus ievērot sabiedrības intereses pieņemot budžetu, ceturtdien LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) vadītājs Pēteris Krīgers.

“LBAS jau 25 gadus klausās politiskus solījumus no valdības, ka nekas netiks samazināts un ka visu iedzīvotāju intereses tiks ievērotas un viss būs kārtībā, taču katru gadu pēc šiem solījumiem mēs saskaramies ar pavisam kaut ko citu,” norādīja Krīgers, paskaidrojot, ka pieredze rāda, ka politisko partiju intereses ir augstākas par sabiedrības vajadzībām.

“Šajā situācija arī strādājošajiem cilvēkiem būtu jāsaka savs vārds un jānorāda uz to, kuras vēlmes tik tiešām ir prioritāras,” sacīja Krīgers, norādot, ka valdības nosauktās prioritātes, tai skaitā drošība, izglītība, veselība ir ļoti svarīgas.

LBAS vadītājs norādīja, ka uzņēmējiem un visiem, kas maksā nodokļus ir jābūt skaidri pārliecinātiem, ka viņu iemaksātie nodokļi tiek tērēti samērīgi, taču skatoties uz šī brīža situāciju valsts budžetā tā nenotiek.

Krīgers uzsvēra, ka aizvien Latvijā attīstās ēnu ekonomika un pienāk ziņas par to, ka algas nereti tiek maksātas aploksnēs un ir zināmi daudzi piemēri, kuros tiek pārkāpti likumi.

Jau vēstīts, ka saskaņā ar 5. maijā publicētajām Eiropas Komisijas (EK) prognozēm 2016. gada budžeta sagatavošanā būs jāveic konsolidācija 0,4% no Iekšzemes kopprodukta(IKP) apmērā.