ASV valsts sekretārs atgādina Krievijai sankciju atcelšanas nosacījumus

Sankcijas pret Krieviju tiks atceltas tiklīdz Minskas vienošanās tiks pilnībā īstenota, kopīgā preses konferencē ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu paziņojis ASV valsts sekretārs Džons Kerijs.

Kremļa pārstāvis Dmitrijs Peskovs medijiem norādījis, ka ASV sekretārs Džons Kerijs sarunu laikā aizskāris sankciju tēmu un apliecinājis, ka sankcijas pret Krieviju tiks atceltas tiklīdz Ukrainas austrumos tiks īstenots Minskas pamiers, vienlaikus norādot, ka Krievija šo jautājumu nedz aizskāra, nedz izvirzīja, tādējādi liekot noprast, ka tā bija ASV iniciatīva atgādināt par Eiropas izvirzītājiem noteikumiem.

“Sankciju jautājums joprojām nav darba kārtībā,” atzīmēja Peskovs.

Pēc sarunas ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un Lavrovu, Kerijs izteicās, ka ja Minskas vienošanās tiks pilnībā īstenota, tad ir skaidrs, ka ASV un ES atcels noteiktās sankcijas.

“Mēs esam panākuši nozīmīgu vienošanos par svarīgāko jautājumu – Ukrainas konfliktu, kas tiks atrisināts tikai ar pilnīgu Minskas pamiera īstenošanu un mums visiem ir pienākums veicināt, lai tas arī notiktu,” izteicās ASV diplomāts, paužot cerības, ka “draugi un sabiedrotie” no ASV spēlēs nozīmīgu lielu Ukrainas konflikta atrisināšanā.

Kerijs norādīja, ka ASV cenšas strādāt ar visām iesaistītajām pusēm, lai panāktu līguma īstenošanu, uzsverot, ka arī ar Krieviju ir runāts par to, kā paātrināt notikumu gaitu un kliedētu neuzticību abās pusēs.

Jau vēstīts, ka ņemot vērā Krievijas agresiju Ukrainā, ES noteikusi pret valsti ekonomiskās sankcijas.

Par sankciju atcelšanu gan ir pāragri runāt, jo situācija Ukrainā neuzlabojas. Krievija vairākkārt ir norādījusi, ka Ukrainas austrumos necīnās Krievijas armija un visu vainu novēlusi uz medijiem, kas pēc Krievijas domām, nav ticami pierādījumu avoti.