Latvijas piensaimnieki turpina meklēt risinājumus

Krievijas noteiktā embargo dēļ situācija Latvijas piensaimniecībā kļūst arvien ļaunāka, tā šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja biedrības “Zemnieku saeima” pārstāvis Juris Cīrulis.

Pagājuši teju seši mēneši kopš Krievijas Federācijas noteiktā pārtikas embargo Eiropas Savienības (ES) ražotājiem pārtikas produktiem un par spīti valdības un Eiropas komisijas (EK) atbalstam, lauksaimniekiem šis gads iesācies smagi un būtiskus uzlabojumus ražotāji tā arī nav piedzīvojuši.

“Piena iepirkuma cenas no piensaimniekiem pēdējā laikā ir strauji kritušas”, komentējot situācijas nopietnību, saka Cīrulis, norādot, ka pienu cenu nesamazināšana veikalu plauktos ir cūcība.

“Nav skaidrs, kur šī nauda paliek, bet viennozīmīgi kāds iedzīvojas uz šo situāciju,” sacīja Cīrulis.

Tāpat “Zemnieku Saiema” pārstāvis apstiprināja, ka situācijā ar piena kvotām, sods Latvijai ir neizbēgams. Latvijai šogad tiek prognozēta kvotu pārsniegšana par 1%, kas nozīmē to, ka piensaimniekiem tas varētu izmaksāt vairāk nekā divus miljonus eiro.

Lai aktivizētu pašus piena ražotājus, šodien plānota Latvijas piena lopkopības ekspertu sanāksme, kurā tiks meklēti risinājumu un veidots rīcības plāns, kā Latvijas piensaimniekiem izdzīvot sarežģītajā situācijā.

Kā jau iepriekš ziņots, Krievija 7.augustā noteikusi importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.