Latvijas lielākās veikalu ķēdes atsakās iepirkt vietējos dārzeņus

Latvijas lielākās veikalu ķēdes “Rimi” un “Maxima” atsakās iepirkt vietējos dārzeņus un salātus, tādējādi apdraudot nozares pastāvēšanu, pirmdien LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja biedrības “Zemnieku saeima” priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Dārzeņu audzētājiem pēc Krievijas embargo klāja ļoti smagi, atklāja Lazdiņš, norādot, ka situāciju neuzlabo arī Latvijas lielākie veikalu tīkli “Rimi” un “Maxima”, kas atsakās iepirkt vietējos dārzeņus, norādot, ka tie ir pārāk dārgi.

“Dominējošās lielveikalu ķēdes ļoti skaidri norāda, ka tik dārgus salātus un citus dārzeņus no vietējiem tirgotājiem nepirks, jo tirgū ir pieejama lētākā produkcija,” stāsta Lazdiņš.

Biedrības priekšsēdētājs atzīst, ka Latvijas tirgū ļoti veiksmīgi ienākuši Polijas dārzeņu audzētāji un imports izstūmis Latvijas dārzeņus un „ar katru mēnesi izstumj aizvien vairāk un vairāk”.

Lazdiņš norāda, ka ņemot vērā šī brīža situāciju, bez lauksaimnieku un pārstrādātāju un veikalu sadarbības nozari nav iespējams nosargāt: “Zaudēt šādu nozari būtu tuvredzīgi un muļķīgi,”pauda Lazdiņš.

Kā jau iepriekš ziņots, Krievija 7.augustā noteikusi importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.