Latvija varētu noteikt derīguma termiņu Covid-19 sertifikātiem, atzīst Pavļuts

Latvija varētu noteikt derīguma termiņu Covid-19 sertifikātiem, intervijā LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts.

“Vēl viens nopietns lēmums, kas mums stāv priekšā, ir par sākotnējās vakcinācijas sertifikātu termiņu. Es domāju, ka Latvija virzīsies uz to, ka noteiksim līdzīgi, kā ES kopumā – ceļošanai virzās uz 9 mēnešu termiņu pēc sākotnējās vakcinācijas,” atzina Pavļuts.

Termiņš varētu attiekties uz sākotnējo vakcināciju pret Covid-19 kopumā: “Tātad sertifikātiem būtu gala datums, un attiecīgi, lai tas tiktu pagarināts, būtu jāveic balstvakcinācija.”

“Mūsu vērtējumā situācija [saistībā ar Covid-19 izplatību] šobrīd ir stabila, bet tas var ļoti strauji mainīties. Jebkādus priekšlikumus par atvieglojumiem pirmssvētku periodā mēs vērtēsim ar ļoti lielu piesardzību,” norādīja ministrs.

Tāpat viņš neizslēdza, ka Latvija varētu atbalstīt obligāto vakcināciju: “Tas, kas šobrīd ir jāizdara – kopīgi ar Tieslietu ministriju jāizanalizē Austrijas lēmums, Vācijas potenciālais lēmums, to juridiskais pamatojums, tas noteikti jāizvērtē. Es nevaru izslēgt varbūtību, ka tādu ceļu Latvija varētu iet.”

“Mērķis, ko mēs sev esam izvirzījuši un kas atbilst arī citu valstu praksei – ka ir vakcinēti vismaz 90% cilvēku vecuma grupā virs 60 gadiem,” uzsvēra Pavļuts.

Foto: Valsts kanceleja