Latvijā ienāk jauna mobilo maksājumu sistēma «WoraPay»

Piedāvājot vienu no mūsdienīgākajiem rēķinu apmaksas veidiem, jau drīzumā darbu Latvijā sāks mobilo maksājumu sistēma «WoraPay», kas nu jau veiksmīgi ieviesta Lietuvā un Igaunijā, raksta portāls «Apollo» .

«WoraPay» piedāvātais maksājumu risinājums, atšķirībā no jau populārajiem SMS norēķiniem, balstās uz QR koda izmantošanu, turklāt tirgotāji un finanšu institūcijas šo maksājumu veidu varēs integrēt jau esošajās aplikācijās. „»WoraPay» piedāvā atvērtu ekosistēmu, kurā kopīgi darbojas dažādu banku, tirgotāju un pakalpojumu sniedzēju risinājumi viedtālruņiem vai tā sauktie mobilie naudasmaki,» stāsta «WoraPay» līdzdibinātājs Aurimas Bakas.

Viedtālruņu lietotājiem jaunais norēķinu veids nozīmēs vēl ātrāku un ērtāku maksājumu veikšanu – noskenējot QR kodu būs iespēja saņemt, aplūkot un apmaksāt rēķinu. Tam nepieciešams lejupielādēt aplikāciju, piemēram, «Wio» vai «Paysera», kas pārbauda konta atlikumu un automātiski veic samaksu par preci vai pakalpojumu.

«WoraPay» līdzdibinātājs Aurimas Bakas skaidro, ka šobrīd var vērot uzņēmēju gatavību un vēlmi ieviest jauninājumus, jo, pieaugot viedtālruņu izplatībai no vienas puses un maksājumu apkalpošanai novirzītajām izmaksām no otras, uzņēmēji meklē veidu kā ietaupīt, vienlaikus paaugstinot klientu ērtības. Piemēram, ieviešot «WoraPay» piedāvāto maksājumu risinājumu, restorāni var efektīvāk izmantot viesmīļu laiku, bet degvielas uzpildes stacijas – efektīvāk apkalpot klientus, piedāvājot alternatīvu klātienes apkalpošanai vai norēķiniem ar karti, turklāt iespējamas arī pavisam jaunas pārdošanas un klientu apkalpošanas iespējas. QR kodu maksājumu priekšrocības, pirmkārt, izmantojamas mazumtirdzniecībā, tomēr «WoraPay» ir izveidojis arī inovatīvu risinājumu ziedojumu vākšanai, kas apliecina, ka tehnoloģiju iespējām nav ierobežojuma.

«WoraPay» risinājums neizslēdz jau šobrīd plaši piedāvātās maksājumu iespējas, proti, banku, pakalpojumu sniedzēju, pārdevēju aplikācijas – QR koda maksājumu platformu iespējams integrēt jau pastāvošajās maksājumu sistēmās. Tas nozīmē, ka Latvijas iedzīvotāji drīzumā savu iecienīto pakalpojumu sniedzēju mobilajās aplikācijās atradīs arī iespēju norēķināties ar QR koda starpniecību.