Krievijas pilsoņi steidzīgi par izdevīgākām cenām izpērk īpašumus Latvijā

Kā liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes rīcībā esošā informācija, būtiski pieaudzis šogad saņemto termiņuzturēšanās atļauju pieteikumu skaits. Uz doto brīdi saņemti 1298 termiņuzturēšanās atļauju pieteikumi, kas ir teju gandrīz tik pat, cik pagājušā gadā kopumā.

Nacionālās apvienības pārstāvis Rihards Kols norāda, ka ārzemnieku milzīgā interese par īpašumu iegādi Latvijā saistāma ar jauno Imigrācijas likuma grozījumiem, kas drīz stāsies spēkā.

Īpašu interesi iegādāties īpašumus Latvijā izrāda Krievijas pilsoņi. Likumsakarīgi, ka Krievijas pilsoņiem – kopš 2010. gada atļaujas piešķirtas salīdzinoši vairāk – 8923 reizes, kamēr citu valstu interese ir krietni mazākā. Otrajā vietā ierindojas Ķīna ar 939 atļaujām, bet trešajā Ukraina – 929.

Kā norāda Kols, teritorija, kurā notiek vislielākā daudzdzīvokļu namu būvniecība un pieprasījums pēc īpašuma, ir Rīgas klusā centra daļa un Jūrmalā. Latvijas deputāti devuši iespēju par izdevīgākām cenām Krievijas pilsoņiem iegādāties īpašumus Latvijā, līdz spēkā stāsies Imigrācijas likuma grozījumi, savu pārliecību pauž Kols, piebilstot, ka viņam nav saprotama atsevišķu partiju dubultā morāle. Vienlaikus izskan brīdinājumi par Krievijas bīstamo politiku, un tajā pašā laikā viņiem tiek atvērtas durvis, lai viņi varētu sagrābt varu Latvijā.

Kols izsaka pārliecību, ka pateicoties Imigrācijas likuma normai,no iznīcības izglābti vairāki Latvijas nekustamie īpašumi un būvniecības firmas, taču tajā saskatāmas arī negatīvas iezīmes, proti, cena ir bijusi pārāk augsta – Krievijas īpašumā ir lielāka daļa īpašumu.

Likums, kurš paredz, kad ārvalstnieki termiņuzturēšanās atļauju var saņemt, ja iegādāts nekustamais īpašums 150 000 eiro vērtībā, spēkā būs neilgi. Tā vietā pēc 31.augusta, stāsies spēkā likuma grozījumi, kas paredz termiņuzturēšanās atļaujas izsniegt tiem ārzemniekiem, kuri iegādājušies īpašumu sākot no 250 000 eiro. Papildus šo īpašumu pircējiem būs jāiemaksā 5% no šī pirkuma summas valsts budžetā.

Kopumā Kols neatbalsta uzturēšanās atļauju tirgošanu, jo tas ne vien ievērojami sadārdzina nekustamā īpašuma tirgu, bet arī nāk par sliktu vietējo iedzīvotāju interesēm.

Kols uzsver, ka, ja turpināsies valsts izpārdošana, tad ilgtermiņā zaudēsim kontroli par paši savu valsti.