Latvija atteiksies no auduma sejas maskām

Medicīnisko masku un FFP2 respiratoru valkāšanu publiskās vietās varētu noteikt kā obligātu prasību jau pēc divām nedēļām, tādējādi atsakoties no auduma maskām, to paredz valdības konceptuālā vienošanās 11. janvārī, izriet no ministru pārrunātā otrdien notikušajā valdības sēdē.

“Tā kā valstij ir noslēgti līgumi par medicīnisko masku iegādi, tās maznodrošinātajām personām būtu iespējams sarūpēt divu nedēļu laikā. Tieši tādēļ izvēlēts konkrētais spēkā stāšanās termiņš,” skaidroja Valsts kancelejas direktors un Operatīvās vadības grupas (OVG) vadītājs Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis

Vienlaikus viņš atzina, ka valsts mērogā pašlaik nav noticis neviens liela mēroga iepirkums FFP2 respiratoru iegādei. Citskovskis skaidroja, ka tāda veida iepirkums varētu aizņemt apmēram pusotru mēnesi, kura laikā respiratoru piegāde maznodrošinātām personām būtu jāveic ar pašvaldību palīdzību.

Patlaban vēl nav izstrādāts mehānisms par to, kā medicīniskās maskas tiktu izsniegtas iedzīvotājiem, tomēr atbildīgajām iestādēm šis jautājums būtu jāatrisina divu nedēļu laikā.