Latvenergo vadītājs negrasās atdod pozīcijas Lietuvai

Ja Lietuva mēģinātu Latviju izspiest no Baltijas Skandināvijas starpsavienojuma projekta, a/s Latvenergo ir gatavs projektu bloķēt, vēstī izdevums “Dienas bizness”.

To Saeimas Eiropas lietu komisijas sēdē pauda a/s Latvenergo valdes priekšsēdētājs Kārlis Miķelsons. “Sarunas ar Lietuvu vienmēr ir bijušas ļoti politizētas, visādi var gadīties arī šajā projektā, pieļauju, ka Lietuva varētu censties Latviju izslēgt no šī projekta. Taču arī mūsu rokās ir ieroči, lai panāktu, ka caur Zviedriju tādā gadījumā šis projekts tiek vispār nobloķēts,” tā K. Miķelsons. Viņš arī uzsvēra, ka Lietuva tikusi pie elektrības starpsavienojuma ar Zviedriju, iespējams, vienkārši biznesa interešu dēļ. “Mēs skaidri zinām, ka Lietuva pašlaik meklē stratēģisko investoru savai Visaginas atomelektrostacijai. Šis investors varētu būt Zviedrija, līdz ar to arī šajā projektā varētu būt darbojies “desas un balzama ciemakukuļa princips””, uzsvēra K. Miķelsons.

Baltijas premjeri apmēram pirms divām nedēļām parakstīja savstarpēju memorandu par to, ka starpsavienojums ar Zviedriju taps tieši ar Lietuvu, bet visām trim Baltijas valstīm līdz tā tapšanai jāizveido vienots elektroenerģijas tirgus. Saeimas deputāti pauda savu neizpratni par pēkšņo šāda lēmuma parakstīšanu, kas, kā izrādās, iepriekš nav bijis saskaņots ne parlamentā, ne valdībā.

Avots: NRA.lv