Lai nodrošinātu labklājību, “airBaltic” pievērš uzmanību gan darbinieku mentālajai veselībai, gan dažādībai darba vidē

Ceturtdien, 24. augustā, tiešsaistē norisinājās biznesa konference “Personāla vadība 2023”, kurā nozares eksperti iezīmēja aktuālākos jautājumus personāla vadībā, tai apskatīja tēmas par personāla vadības digitalizāciju, ieskicēja aktualitātes darba tiesībās, diskutēja par labbūtību un par to, kā efektīvi risināt konfliktus un veicināt sadarbību komandā, kā arī ieskatījās jaunumos darba tirgū – to, kādi amati tuvākajos gados aizies vēsturē, bet kuri būs jaunie virzieni un kādas būs pieprasītākās prasmes. Konferencē piedalījās arī airBaltic vadītāja operatīvās personālvadības un servisa jautājumos Sarmīte Vilsone, kas runāja par to, kā nodrošināt darbinieku labbūtību darba vietā.

“Labbūtību veido dažādi darba dzīves aspekti, kas ietekmē darbinieka drošību, veselību, darbinieka apmierinātību ar darbu,” uzsvēra S. Vilsone.

Tā, piemēram, lai veicinātu darbinieku labklājību, “airBaltic” ieviesis veselības apdrošināšanu darbiniekiem, kas ietver ne tikai medicīnas pakalpojumu izdevumus, bet arī sporta pakalpojumus, nodibinot partnerību ar lielāko labsajūtas platformu Baltijā – Stebby, tādējādi savienojot darbiniekus ar labākajiem veselības aprūpes un labsajūtas pakalpojumu sniedzējiem savā reģionā, lai ērti atrastu un rezervētu laikus nepieciešamajiem pakalpojumiem.

Tāpat “airBaltic” saviem darbiniekiem piedāvā “Unfit days” – divas apmaksātas dienas gadā jeb brīdim, kad darbinieks nejūtas pietiekami labi, lai veiktu darba pienākumus. Liela uzmanība tiek pievērsta arī darbinieku psihiskajai labbūtībai. Tiek izmantota gan Peer Support Programma, gan iekšējie kouči, gan tiek dota iespēja apmeklēt uzņēmuma psihologu. Tāpat darbiniekiem ir pašiem iespēja izvēlēties hibrīdo darba modeli.

Lielas rūpes ir arī par finansiālo veselību, kas ietver dalību atalgojuma pētījumos, atalgojumu politiku un dalību diskusijās par finanšu pratību.

“airBaltic” tās darbiniekiem atklājusi arī jaunu vadības un līderības programmu airBaltic Leaders for Future (ALFA) (airBaltic līderi nākotnei), kas izveidota ar mērķi veicināt uzņēmuma profesionāļu izaugsmi un viņu potenciālu, ņemot vērā uzņēmuma nākotnes vīziju.

Liela uzmanība tiek pievērsta arī dažādībai un iekļaujošai darba videi.

Biznesa konferencē “Personāla vadība 2023” piedalījās arī Latvijas Personāla Vadīšanas Asociācijas valdes priekšsēdētāja Eva Selga, Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrības PRO prezidente Irēna Liepiņa, “WIN partners” mācību vadītājs, konsultants Aldis Zauls, “MetaCoach” mācību centra vadītāja un trenere Laila Snidzāne, Personāla Vadītāju kluba vadītāja Anita Rošāne, Personības izaugsmes koučs, idärto | Holistic Center līdzdibinātāja Lāsma Poļikeviča, personāla vadības un atlases eksperte, biznesa trenere Elita Kazaine un “EventAgency.lv” komandas vadītājs Ilmārs Šukjurovs.

Publicitātes materiāls