Lai atliktu “Brexit” būs nepieciešams pozitīvs balsojums par izstāšanās vienošanos

Reaģējot uz Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas lūgumu vēl par īsu termiņu atlikt gaidāmo “Brexit”, Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers norādījis, ka Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) var tikt atlikta līdz 22. maijam, ja tās parlaments tuvāko dienu laikā apstiprinās “Brexit” vienošanos.

Kā zināms, Lielbritānijai ES bija jāpamet pagājušajā piektdienā, taču tagad par jauno termiņu noteikts 12. aprīlis, kad Lielbritānijai jāatstāj bloks bez vienošanās, ja ES nepiekritīs Mejas lūgumam pēc pagarinājuma.

Kā zināms, britu parlaments joprojām nav radis kompromisu par to, kādam vajadzētu būt “Brexit”. Lielbritānijas parlaments atkārtoti noraidījis iespējamos “Brexit” īstenošanas variantus, kas bija izstrādāti kā alternatīva premjerministres Terēzas Mejas panāktajam vienošanās projektam ar Eiropas Savienību.

Lielbritānijas premjere paziņojusi, ka centīsies izvairīties no bezvienošanās “Brexit”, taču tam būs nepieciešams vēl uz īsu termiņu atlikt “Brexit”.

Junkers paziņojis, ka “Brexit” iespējams atlikt līdz 22. maijam, ka tās parlaments tuvāko dienu laikā apstiprinās jau trīs reizes noraidīto “Brexit” vienošanos.

“Ja Apvienotā Karaliste ir spējīga līdz 12. aprīlim ar noturīgu vairākumu apstiprināt izstāšanās līgumu, ES no savas puses šajā gadījumā jāpiekrīt atlikšanai līdz 22. maijam,” uzrunājot Eiropas Parlamenta (EP) deputātus, norādīja Junkers.

Savukārt ja premjerministres Terēzas Mejas panāktā vienošanās kārtējo reizi tiek noraidīta “nekādi īstermiņa pagarinājumi nebūs iespējami,” brīdināja ES prezidents.

Foto:Number10/https://www.flickr.com/photos/number10gov//https://creativecommon