Briti arī pēc “Brexit” varēs brīvi ceļot Šengenas zonā

Eiropas Parlaments apstiprinājis noteikumus, kas ļaus Lielbritānijas pilsoņiem pēc “Brexit” ceļot Šengenas zonā bez vīzām, arī gadījumā, ja Apvienotā Karaliste izstāsies no Eiropas Savienības (ES) bez vienošanās.

Lielbritānijas pilsoņi varēs ceļot Šengenas zonā bez vīzām, ja uzturēšanās ilgums nepārsniegs 90 dienas. Apstiprinātie noteikumi būs spēkā arī gadījumā, ja Lielbritānija izstāsies no Eiropas Savienības bez panāktas vienošanās.

Tajā pašā laikā šādi noteikumi būs spēkā vien tad, ja Londona līdzīgas tiesības piešķirs Eiropas Savienības valstu pilsoņiem.

Vienlaikus Briselē izraisīja strīdu Gibraltāra jautājumā, jo vienā no zemsvītras piebildēm Gibraltārs nodēvēts par “britu kroņa koloniju”.

Oficiālā Londona jau iepriekš solīja piešķirt brīvas ceļošanas tiesības Šengenas zonas dalībvalstu pilsoņiem, tāpēc jebkurš “Brexit” variants būtiski neietekmēs personu īslaicīgu pārvietošanos.

Kā zināms, Šengenas līgums ir līgums par robežkontroles atcelšanu starp Eiropas Savienības (ES) valstīm. To 1985. gada 14. jūlijā parakstīja piecas no tā laika desmit Eiropas Ekonomikas Kopienas valstīm — Luksemburga, Francija, Beļģija, Nīderlande un Vācija.

Foto: Unplash