Kučinskis: Darbus ir svarīgi darīt kopā, nevis uzticēt vienam bezpalīdzīgam ministram

Jau sākotnēji bija skaidrs, ka “Apvienotais saraksts” un Nacionālā apvienība vēlas strādāt triju partiju koalīcijā, šorīt intervija LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja “Apvienotā saraksta” politiķis, bijušais valdības vadītājs Māris Kučinskis.

“Pazaudēts ir zināms laiks, “Jaunajai Vienotībai” signāli no “Apvienotā saraksta” un Nacionālās apvienības bija diezgan skaidri, ka mēs gribam strādāt trijatā. Kariņa kungs jau izbaudīja, kā ir ar pieciem partneriem [valdībā] strādāt,” sacīja Kučinskis.

“Mēs jau viens otru pazīstam, mums nav vajadzīgs milzīgs iepazīšanās process, mēs esam kaujas spējīgi. [..] Valdībai ir jābūt komandai, ļoti svarīgi iezīmēt trīs četrus darāmos darbus un darīt tos kopā, nevis uzticēt vienam bezpalīdzīgam ministram,” runājot par topošo partiju, sacīja politiķis.

“Šodien sarunās mēs ejam izrunāt un saprast [jautājumus par valdības deklarāciju]. Attiecībā uz valsts drošību un aizsardzību neformāli jau esam vienojušies, par pārējo vēl ir daudz jautājumu. Dienas vai divu laikā nonāksim līdz kopēji saražotam dokumentam,” pauda politiķis.

Runājot par memoranda klupšanas akmeņiem, Kučinskis norādīja: “Viens labojums ir nepieciešams – memorandā rakstīta tikai civilā aizsardzība, bet mums visa krīzes vadības sistēma jāpaceļ augstāk. Valsts iepriekšējos gados nevar lepoties ne tikai ar civilo aizsardzību, kur neviens neko nesaprot, bet [krīžu pārvaldību kopumā].”

Foto: Valsts kanceleja