Mūrniece: Šajā Saeimā populisma ir mazāk

14. Saeimā ir jūtami mazāk populisma, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja bijusī parlamenta priekšsēdētāja, deputāte Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).

“Manas asociācijas ar Saeimu – brīvība, neatkarība, demokrātija – tās ir trīs lielās vērtības, kas ir mūsu valsts pamatā. Tās ir milzīgi stipras, pamatīgas vērtības. Tik daudz kas ir noticis mūsu vēsturē, šīs vērtības aizstāvot, un joprojām notiek,” uzsvēra Mūrniece.

Pēc viņas teiktā, iepriekšējai Saeimas sasaukums strādāja īpašos apstākļos – pandēmija, Baltkrievijas virzītais hibrīduzbrukums pie Latvijas robežas, kā arī Krievijas iebrukums Ukrainā.

“Latvijā parlaments pēdējos gadu desmitus nav bijis īpaši populārs, tas jāatzīst. Sabiedrības gaidas nekad nevarēs piepildīt pilnā mērā. 13. Saeima strādāja īpašos apstākļos – pandēmija, hibrīduzbrukums no Baltkrievijas pie mūsu robežas un 24. februāris. Bija ļoti liels un augsts populisma vilnis. Domāju, arī tas ietekmēja cilvēku uzticību vai neuzticību parlamentam. Pēc vēlēšanām iedzīvotāju uzticība politiskajiem spēkiem, kas ir ievēlēti parlamentā, ir augusi,” pauda politiķe.

Vienlaikus viņa uzsvēra, ka populisma šajā, 14. Saeimā, ir jūtami mazāk: “Es ļoti ceru, ka vairāk būs pragmatisma, neatlaidīga darba, ideju un spējas pastāvēt par šīm idejām un virzīt tās priekšu.”

Tāpat viņa norādīja uz to, ka valdības veidošanas process notiek: “Mēs par konkrētām ministru kandidatūrām vēl neesam lēmuši.”

Foto: Saeimas kanceleja