Briškens: Ir interešu grupas, kas priecājas par valdošo koalīciju, kurā būs tikai trīs partijas

Ir interešu grupas, kas priecājas par šaurāku koalīciju, intervijā LTV “Rīta panorāmai” sacīja viens no “Progresīvo” līderiem, 14. Saeimā ievēlētais Kaspars Briškens.

“Pagājušajā nedēļā vienojāmies par divu darba grupu izveidi, bet faktiski 5 minūtes pirms Kariņa tikšanās ar prezidentu saņēmām indikācijas, ka JV varētu nākt klajā ar 3+1 piedāvājumu. Nevienā no iepriekšējām tikšanās reizēm šāds piedāvājums oficiāli neizskanēja,” sacīja Briškens.

Briškens uzsvēra, ka jau sarunu sākumā viņa pārstāvētā partija bija skaidri pateikusi, ka nepiekritīs “piedēkļa variantam” dalībai valdībā: “JV ļoti labi zināja, ka “Progresīvie” atteiksies no šāda veida. Parlamentā pilnvērtīgi ievēlētai partijai tika izteikts necienīgs piedāvājums.”

“JV bija iespēja nepadoties AS un NA šantāžai un ultimātam, diemžēl tas ir noticis, tāpēc esam turējuši mugurkaulu un būsim opozīcijā. Šīs partijas savā starpā ne tikai sabloķējās politiskā kartelī, bet arī izvairījās no jebkāda veida sarunas ar “Progresīvajiem”,” sacīja politiķis.

Vienlaikus viņš pauda, ka tas ir ļoti slidens vairākums: “Es negribu prognozēt, cik ilgi šāda 54 mandātu koalīcija var nostrādāt. Skaidrs, lai ikdienā noturētu vairākumu, koalīcijas partijām nāksies rūpīgi strādāt. Mēs būsim konstruktīva, valstiski orientēta opozīcija.”

“Mēs neesam vērsti uz to, lai sabotētu koalīcijas darbu tikai tāpēc, ka būsim opozīcijas partija. Mums Latvijā ir jāmaina šī politiskā kultūra, ka koalīcija ignorē opozīciju, bet opozīcija mēģina padarīt koalīcijas dzīvi sarežģītu principiālu apsvērumu dēļ,” sacīja Briškens.

Pēc politiķa vārdiem, politikas aizkulisēs ir dzirdams, ka ir interešu grupas, kas priecājas par valdošo koalīciju trīs partiju sastāvā: “Ir vairākas interešu grupas, kas ļoti priecājas par šādu lēmumu. Tas ir viss, kas ir saistīts ar topošajiem vēja parku attīstības projektiem – mediji NA vadītajā ZM un EM ir atseguši šīs sliktas pārvaldības pazīmes, kas iet roku rokā ar politbiznesa ietekmēm.”

Foto: F64