Krīze Dzintaru uznes augstākajā klasē

Biokosmētikas un parfimērijas ražotājs a/s Dzintars krīzē nezaudēja ne savus darbiniekus, ne ražotni. Grūtības padarīja pat uzņēmumu spēcīgāku. Svinot savu 165 gadu jubileju, Dzintars dāsni dāvā svētkus citiem.

Pirms 165 gadiem Rīgā tika nodibināta Heinriha Ādolfa Brigera ziepju un parfimērijas fabrika, kas ražoja ziepes, sveces un veica nenozīmīga daudzuma smaržu un odekolonu iepildīšanu no Francijas ievestām gatavām kompozīcijām. Laika gaitā fabrika auga, tai pievienojās citas ražotnes, līdz pagājušā gadsimta vidū tā kļuva par kosmētikas fabriku Dzintars. 1991. gadā tika izveidota a/s Dzintars. «Mēs ieguvām brīvību, bet pazaudējām tirgu,» atklāj Dzintara valdes priekšsēdētājs Iļja Gerčikovs, kurš uzņēmumā par direktoru nostrādājis 40 gadu. Sadarbības partnerus nācās meklēt no jauna, raksta NRA.lv

Šobrīd a/s Dzintars kļuvusi par Baltijas valstīs lielāko biokosmētikas un parfimērijas ražotāju un vienu no Latvijas pašiem stabilākajiem uzņēmumiem, kurā strādā aptuveni 600 darbinieku. «Krīze mūs sapurināja no matu galiņiem līdz papēžiem. Pieņēmām neordināru lēmumu – ražot premium klases produktus. Tas prasīja ļoti lielas investīcijas, taču šī stratēģija izrādījās pareiza,» atzīst Dzintara direktors. Taču īpaši lepns I. Gerčikovs ir par uzņēmuma laboratorijām – tik augsta profesionālā un tehnoloģiskā līmeņa laboratorijas ir reti kuram kosmētikas uzņēmumam. «Lai pārbaudītu, kā katrs no kosmētikas komponentiem iedarbojas uz cilvēka ādu, mūsu rīcībā ir iekārtas, kādas izmanto NASA savās kosmosa programmās. Tāpēc, ja uz Dzintara kosmētikas produkcijas ir rakstīts, ka tā, piemēram, mitrina ādu, tad tā ir taisnība, jo esam par to pārliecinājušies,» stāstīja I. Gerčikovs.

Savu 165. dzimšanas dienu Dzintars svinēs kopā ar Rīgas, Talsu, Cēsu, Limbažu pilsētu iedzīvotājiem un to viesiem, jo tieši šajās pilsētās notiks Dzintara dāvāti bezmaksas koncerti. «Smaržu un kosmētikas izstrāde ir radošs process, māksla sniegt skaistumu un labu garastāvokli. Savā jubilejā neatkāpjamies no saviem principiem – pircējiem un mūsu produkcijas faniem dāvinām patīkamas emocijas un mākslas svētkus. Mums palīdz skaistas un talantīgas aktrises Veronika Plotņikova un Karīna Tatarinova, kas Latvijas iedzīvotājiem sagatavojušas īpašu koncertu programmu,» atklāj I. Gerčikovs.

V. Plotņikova atzinās, ka viņai šī ideja šķitusi ļoti interesanta – apvienot mūziku ar smaržu un kosmētikas radīšanas mākslu. «Atceros, kā bērnībā ar mammas mīļākajam smaržām Rīdziniece iesmaržoju savas lelles. Šīs atmiņas man joprojām ir spilgtas,» sacīja V. Plotņikova.

Rīgas skatītāji dzirdēs dziesmas pirmatskaņojumu, ko uzrakstījis jauns Latvijas mūziķis par godu svētkiem ar Dzintara himnas vārdiem. Svētkos Rīgā varēs redzēt unikālus uzņēmuma vēstures kadrus un iejusties parfimēra lomā, piedaloties parfimērijas studijas interaktīvajos konkursos. Svētku viesus gaida jaunu produktu prezentācijas un speciālas svētku cenas.

Uzņēmums ražo vairāk nekā 1000 dažādu produktu. Šogad radītas arī vairākas jaunas kosmētikas sērijas: SPA Premium un Opera. Savukārt jubilejas svētku pasākumā 20. jūlijā Vērmanes dārzā Rīgā pirmo reizi sabiedrībai tiks prezentēta smaržūdens līnija sievietēm Voile Léger ar trīs lieliskiem aromātiem, kas izstrādāta speciāli šai vasarai.

Ilze Šteinfelde