Krievijas embargo radījis ievērojamus zaudējumus ES eksportam

Krievijas noteiktais pārtikas produktu importa aizliegums, kas attiecas uz Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, radījis ES eksportam zaudējumus piecu miljardu eiro apmērā, pavēstījis lauksaimniecības attīstības komisārs Dačans Čološs.

Čološs paskaidro, ka Krievijas noteiktais produktu importa aizliegums ietekmējis aptuveni 4, 2 % no kopējā ES eksporta, kas ir tikai nedaudz mazāk par pusi no visa eksporta uz Krieviju. Kopējie zaudējumi lēšami piecu miljardu eiro apmērā.

Kā paziņojis Čološs, tiek plānots līdz 120 miljoniem eiro dubultot lauksaimniecības mārketingam pieejamo finansējumu. Viņš aicina lauksaimniekus izmantot šo iespēju un prezentēt labvēlīgas lauksaimniecības attīstības modeļus.

Jau iepriekš vēstīts, ka 7.augustā Krievija noteikusi pilnīgu embargo lielākās daļas pārtikas produktu importam no ES, ASV un citām Rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju. Latvijā embargo sekas vissmagāk izjūt tieši piena ražotāji un piensaimnieki, kuri līdz ar tirdzniecības ierobežojumiem palikuši bez nozīmīgas eksporta tirgus daļas.