Krievijas Centrālā banka noraida priekšlikumu par ārvalstu valūtas ierobežošanu

Krievijas Centrālā banka pirmdien paziņoja, ka tā iebilst pret ārvalstu valūtas apgrozījuma ierobežošanu Krievijā, ko ierosināja valsts Drošības Padome.

Krievijas prezidenta Vladimira putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs atklāja, ka šāds ierosinājums nāca tieši no Drošības padomes departamenta un to komisiju ekspertiem.

Drošības padome Centrālajai bankai pirmdien iesniedza priekšlikumu attīstīt finanšu tirgu, lai paplašinātu rubļa lietošanu starptautiskos maksājumos un samazinātu ārvalstu valūtas izmantošanu valstī. Drošības Padome ierosināja, ka Krievijas Centrālajai bankai un Krievijas valdībai vajadzētu izstrādāt pasākumus, lai uzlabotu ārvalstu valūtas likviditāti un banku sistēmas kapitalizāciju.

Peskovs gan atzina, ka valdība šādu priekšlikumu neatbalsta, norādot, ka Krievija savā teritorijā tik un tā neizmanto ārvalstu valūtas, jo valsts oficiālā valūta ir rublis, tādēļ šīs idejas realizācija neko daudz nemainītu.

Ideju par nepiemērotu uzskata arī Krievijas Centrālā banka, norādot, ka administratīvie pasākumi, lai ierobežotu ārvalstu valūtas apgrozījumu Krievijas Federācijas teritorijā, netiks izskatīti.

“No mūsu puses, Krievijas Banka šādus ierobežojumus neuzskata par piemērotiem,” norādīja bankas preses dienests.