ES nav vienota jautājumā par sankciju turpināšanu pret Krieviju, atzīst Polijas prezidents

Ekonomiskās sankcijas pret Krieviju būtu jāpaplašina, taču ne visas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis ir vienisprātis par šo jautājumu, intervijā laikrakstam “Dziennik Gazeta Prawna” atzīst Polijas prezidents Broņislavs Komorovskis .

Intervijā laikrakstam Polijas prezidents norāda, ka uzskata, ka ekonomiskās sankcijas pret Krieviju būtu jāpaplašina, uzsverot, ka situācija Ukrainā nemainās un valsts ir “iesaldēta”.

“Sankciju ierobežošana ir iespējama tikai gadījumā, ja Krievijas politikā notiktu pārēja uz labāku pusi,” savu viedokli pauda Komorovskis.

Vienlaikus Polijas prezidents norāda, ka diskusijas par sankciju pastiprināšanu ir sarežģītas, jo ne visas ES dalībvalstis piekrīt šādam lēmumam, atzīstot, ka ievērojama daļa Eiropas valstu pastāv uz pārliecību, ka sankciju politikai ir jāpieliek punkts.

Pirmdien Polija un Vācija divpusējā samitā Varšavā vienojās, ka nevēlas, lai sankcijas pret Krieviju tiktu mīkstinātas, uzskatot, ka sankciju politika ir devusi vēlamo rezultātu un ir jāturpina.

Jau vēstīts, ka ņemot vērā Krievijas agresiju Ukrainā, ES noteikusi pret valsti ekonomiskās sankcijas.

Rietumu sankcijas Krieviju ir novedušas pie smagas ekonomiskās krīzes un rubļa sabrukuma, kas pērn gandrīz par 50% zaudēja savu vērtību attiecībā pret ASV dolāru.