Krievija un Ungārija paplašinās sadarbību enerģētikā

Krievija būvēs jaunus reaktorus Ungārijas atomelektrostacijā un palielinās dabasgāzes piegādi, informē Ungārijas amatpersonas.

Tiek runāts, ka Pakšas atomspēkstacijas paplašināšana varētu tikt uzsākta jau nākamā gada janvārī, un atļauju pārbūvei ir devusi Eiropas Komisija.

Tiks modernizēti arī Bulgārijas, Serbijas un Ungārijas gāzes vadi, lai 2019.gada beigās pa tiem varētu tikt piegādāti apmēram desmit miljardi kubikmetru dabasgāzes gadā.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ieradies Ungārijā, lai pārrunātu abu valstu turpmāko sadarbību enerģētikā, bet par viņa vizītes nodomiem un mērķiem valstī nav apmierināti Ungārijas iedzīvotāji.

Opozīcija uzskata, ka premjerministra Viktora Orbana un Putina attiecības rada nopietnus draudus. Kreisi centriskās partijas “Kopā” aktīvisti turēja plakātus “Mēs nebūsim Krievijas kolonija” un svilpa, kad Putins ieradās Pasaules džudo čempionāta norises vietā.

Iedzīvotāju satraukums ir pamatots, jo, kā zināms, Krievija, vēloties paplašināt savu ietekmi, 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalā Ukrainas austrumos un kāds būs nākamais Krievijas solis, var tikai minēt.

Foto:hpgruesen/https://pixabay.com/en/users/hpgruesen-2204343//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/