Krievija turpina iznīcināt aizliegtos produktus; to daudzums nemazinās

Krievija turpina iznīcināt aizliegtos produktus – 17. septembrī Maskava konfiscējusi 675 tonnas kontrabandas augus un šodien tie tikuši iznīcināti, informē Krievijas veterinārais un fitosanitārais uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor”.

Saskaņā ar dienesta sniegto informāciju, kontrabandas daudzums, ko ieved Krievijā, nav mainījies un 24 stundu laikā iznīcināti vairāki konfiscētie sūtījumi. Nesen konfiscēti 371 tonna pārtikas produktu, no kuriem 61 tonna jau tikusi iznīcināta.

Jau vēstīts, ka nesen Kremlis apstiprināja lēmumu konfiscēt un iznīcināt visus Krievijas Federācijā nelegāli ievestos Rietumvalstu pārtikas produktus, kuriem noteikts pārtikas embargo.

Likums, kas stājās spēkā no 6. augusta, pieļaus, ka tā vietā, lai pārtika tiktu sūtīta atpakaļ, tā tiks iznīcināta un ne tikai uz robežas, bet arī veikalos un noliktavās, ja tiks tajos atrasti pēc kontroles iestāžu pārbaudēm.

Kā zināms, ka Krievijas lēmums iznīcināt tonnām nelegāli ievestos Rietumvalstu pārtikas produktus arvien biežāk piedzīvo kritiku – atsevišķi cilvēki to sauc par demonstratīvu barbarismu, apvainojumu sabiedrībai un atteikšanos redzēt jautājuma ētisko pusi. Lai arī Krievija solījusi pārskatīt lēmumu, atsaucoties uz cilvēku sašutumu, tas aizvien nav noticis.