Krievija mēneša laikā plāno atvieglot pārtikas embargo

Šī mēneša laikā Krievija plāno atvieglot pērn noteikto pārtikas embargo, atceļot aizliegumu pārtikas bioloģiskajiem materiāliem, pavēstījis Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.

Premjerministra vietnieks Arkādijs Dvorkovičs nācis klajā ar paziņojumu, ka valdība mēneša laikā sagatavos lēmumu par embargo atcelšanu biomateriālu importam.

Saskaņā ar Medvedeva teikto, desmit mēnešus, kopš darbojas pārtikas embargo, Krievija ir pierādījusi, ka ir spējīga pati nodrošināt nepieciešamo valstij un ka aizlieguma nākotne būs atkarīga no Rietumvalstu rīcības:”Maskava netaisās lūgt tiem atgriezties tirgū,” sacīja premjerministrs.

Tāpat Zemkopības ministrija izstrādājusi plānu, lai atceltu pārtikas embargo ārvalstu zivju produktiem, tai skaitā varavīksnes forelēm, austerēm, mīdijām u.c. Saskaņā ar krievu laikrakstu rīcībā esošo informāciju, valdības amatpersonas reaģē uz pieprasījumiem no zivju lauksaimniekiem Krievijas dienvidos un Ziemeļrietumu reģionos.

Kā jau ziņots, Krievija 7.augustā noteikusi importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no Eiropas Savienības (ES) , ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.