Krievijas durvis uz Eiropu nav aizvērtas, saka Medvedevs

Pateicoties Rietumvalstu sankcijām, Krievija aktīvāk sākusi strādāt ar Āzijas partneriem, pavēstījis Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.

“No ekonomikā viedokļa, protams, visas šīs sankcijas, kas ieviestas pret mums, stimulēja mums nodrošināt aktīvāku sadarbību ar Āzijas valstīm. Liels paldies arī visiem tiem, kas ir pieņēmušas viņas,” ceturtdien reportieriem sacīja Medvedevs.

Premjerministrs norādīja, ka Krievijas izvēle attiecībā uz tirdzniecības partneriem ir balstīta uz valsts interesēm, kā arī atzīmēja, ka tirgi Āzijas-Klusā okeāna reģionā ir ārkārtīgi svarīgi.

“Sešdesmit procenti no pasaules iekšzemes kopprodukta ir tur. Visa globālā izaugsme koncentrējas galvenokārt Āzijas – Klusā okeāna reģionā. Tāpēc svarīgi, lai mēs iegūtu stabilas partnervalstis Eirāzijas Ekonomiskās savienības un Āzijas un Klusā okeāna reģionā,” uzsvēra Medvedevs.

Vienlaikus gan ministrs norādīja, ka Krievijas durvis uz Eiropu nav aizvērtas, it īpaši viņš uzsvēra tirdzniecību ar Baltijas valstīm.

“Tirdzniecības apgrozījums pēc sankciju ieviešanas ar Latviju samazinājās par 40 procentiem, Lietuvā – 30 procentiem, bet Igauniju – 25 procentiem. Mēs saprotam, cik nozīmīgi šie skaitļi ir Baltijas valstīm,” uzsvēra Medvedevs, norādot, ka neraugoties uz politiskajiem iemesliem, Maskava ir gatava attīstīt stabilas attiecībās ar Baltijas valstīm.

Kā jau ziņots, Krievija 7.augustā noteikusi importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.