Kazāks: Ekonomika ir spēcīgāka nekā sākotnēji prognozēts

Ekonomika ir spēcīgāka nekā sākotnēji prognozēts, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas bankas prezidents Mārtiņš Kazāks.

“Runājot par nodokļiem kā tādiem, mazliet nodokļu pamainīšana šurpu turpu Latvijas ekonomiku radikāli nemainīs. Nodokļu stāstu nudien nevajadzētu ļoti pārvērtēt,” sacīja Kazāks.

Pēc viņa teiktā, “Latvijā iekasējam pret ekonomiku kopumā relatīvi maz nodokļos, līdz ar to arī caur budžetu varam pārdalīt maz. Vajadzētu saprast – mēs tos nodokļus pārdalām, pirms tos iekasējam. Jo apmēram ceturtā daļa no nodokļiem netiek iekasēta dažādu atvieglojumu dēļ.”

Pēc viņa teiktā, ekonomika ir spēcīgāka nekā sākotnēji prognozēts: “Pagājušais gads arī noslēdzies mazliet labāk. Šī gada sākums arī izskatās, ka nav tik slikts. Gada otrajā pusē varētu redzēt krietni straujāku izaugsmi. Esam mazliet paaugstinājuši izaugsmes prognozi.”

Savukārt runājot par inflāciju, Kazāks sacīja: “Labā ziņa ir tāda, ka pasaules tirgos energoresursu cenas ir samazinājušās. Tas ļauj cerēt, ka inflācija sāks būtiskāk iet lejup. [..] Par kredītiem joprojām maksāsim vairāk.”