VID Nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas pārvaldes direktore A. Rudzīte pieļauj, ka nākotnē varētu sekot vēl jauni sankciju veidi

Piektdien, 31. martā, tiešsaistē norisinājās biznesa konference “Grāmatvedība un nodokļi 2023”, kurā eksperti aplūkoja aktuālākās tendences grāmatvedībā un svarīgākos tematus, jautājumus saistībā ar nodokļu politiku 2023. gadā. Eksperti ieskatījās arī grāmatvedības izaicinājumos tuvākajos gados, finanšu pratības jautājumos, kā arī diskutēja par citiem, svarīgiem tematiem saistībā ar grāmatvedību, nodokļiem un šīs nozares nākotni.

Konferencē piedalījās sabiedrībā un nozarē atpazīstami, savas jomas speciālisti, tostarp arī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas pārvaldes direktore Agnese Rudzīte, kas plašāk iztirzāja sankciju tematu.

“Ģeopolitiskā situācija šobrīd ir ļoti mainījusies. Piemēram, tāds sankciju daudzums, kāds ir noteikts pret Krieviju, nav noteiks nekad pasaules vēsturē. Šie notikumi ir aktualizējuši arī jautājumus par sankcijām un to ievērošanu. Uzņēmumiem tas savukārt uzlicis par pienākumu izveidot skaidru sistēmu par sankcijām,” norādīja A. Rudzīte.

Pēc viņas sacītā, šobrīd uzņēmumiem ir svarīgi veikt sankciju risku novērtējumu un to nepārtraukti atjaunot. “Klienti ir rūpīgi jāizpēta un pārbaude sankciju sarakstos jāveic, neatkarīgi no riska novērtējuma, darījumu summas un klienta riska,” atzina VID pārstāve.

Kopumā analizējot sankciju veidus, viņa pieļāva, ka nākotnē varētu sekot vēl jauni sankciju veidi.

Konferencē piedalījās arī Latvijas Republikas Grāmatvežu asociācijas grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju komitejas vadītāja Lilita Beķere, grāmatvedības un nodokļu eksperte, konsultante, Latvijas Nodokļu konsultantu asociācijas biedrs Jadviga Neilande, SIA “E-sabiedrības risinājumi”, viens no vadošajiem personas datu speciālistiem Latvijā Māris Ruķers, COBALT vadošā speciāliste nodokļu jomā un nodokļu konsultāciju vadītāja Sabīne Vuškāne, “Orients Audit & Finance” partnere biznesa attīstībā Jekaterina Novicka, BDO Latvia nodokļu projektu vadītājs Artūrs Radziviļčuks un SIA “Excellent Latvia” pārstāvis Kārlis Klovāns.

Biznesa konferences ir strauji augošs biznesu konferenču organizators, kura rīkotās konferences tiešsaistē un klātienē apmeklējuši jau simtiem dalībnieku. Kopš 2020. gada Biznesa konferences organizējušas jau vairāk nekā 20 konferences par dažādām aktuālām tēmām.