Kariņš: Tas ir bezatbildīgi no valsts puses ļaut cilvēkiem strādāt bez sociālās apdrošināšanas

Latvijā “standarta nodokļu režīmā” strādājošajiem nodokļus celt nevar atļauties, bet atlaižu režīmos strādājošajiem tie gan varētu augt, trešdien intervijā LTV “Rīta panorāmā” atzina premjers Krišjānis Kariņš (JV).

Intervijā Kariņš atzina, ka no koalīcijas piecām partijām katrai ir cits redzējums par nodokļu politiku, tādēļ sarunas par tās izmaiņām rit smagi.

“Mēs saprotam, ka daudzie režīmi ir ne tikai grūti saprotami, bet mēs diemžēl arī ļaujam cilvēkiem legāli strādāt bez sociālās apdrošināšanas, tas ir diezgan bezatbildīgi no valsts puses ļaut cilvēkiem būt šādā veidā neapdrošinātiem. Mums ir jāpanāk tas, ka visi būtu apdrošināti, ka visi piedalās proporcionāli vienmērīgi nodokļu maksāšanas sistēmā,” uzsvēra Kariņš.

“Mums ir 600 tūkstoši standarta režīmā, 200 tūkstoši alternatīvos režīmos. Mēs nevaram atļauties paaugstināt nodokļus standarta režīmā maksājošiem. Tas nozīmē, ka otrajam galam būs nedaudz vairāk jāmaksā, lai būtu proporcionālāk,” uzsvēra Ministru prezidents.

Viņš pieļāva, ka nākamā gada budžeta sarunas būs sarežģītas, jo Covid-19 krīzes rezultātā valsts ieņēmumi rūk, bet vajadzības tikai aug.

Cenšoties mazināt krīzes sekas, valdība pieņēmusi pirmo pasākumu daļu, kas paredz pēc dīkstāves regulējuma beigām ieviest vairākus jaunus un paplašināt esošos nodarbinātības atbalsta pasākumus.

Foto: Valsts kanceleja