Kariņš: Rinkēviča kļūšana par prezidentu partijai būtu zaudējums, bet mēs nevaram būt savtīgi

Edgars Rinkēvičs ir izcils Valsts prezidenta amata kandidāts, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

“Manuprāt, mūsu ārlietu ministrs ir izcils kandidāts. Mums kā partijai tas būtu zaudējums, ja viņš kļūtu par prezidentu. Es runāju ļoti savtīgi, jo tad viņš vairs nebūtu mūsu sarakstos, nebūtu viens no mūsu lielajiem vilcējiem,” pauda Kariņš.

“Bet mēs saprotam, ka mēs nevaram skatīties tikai savtīgi uz partiju šaurajām interesēm, mums jāskatās uz valsti plašāk. [..] Viņš [Rinkēvičs] aizietu no mūsu partijas prom, bet, manuprāt, valsts iegūtu no tā,” izteicās premjers.

Kā zināms, “Jaunās Vienotības” Saeimas frakcija vienbalsīgi pieņēmusi lēmumu Valsts prezidenta amatam izvirzīt ārlietu ministra Edgara Rinkēviča kandidatūru.

Frakcijas “Jaunā Vienotība” deputātiem kandidāta izvēlē noteicoša bija Edgara Rinkēviča stingrā nostāja ārējās un iekšējās drošības, transatlantiskās saites, Rietumu demokrātijas un latviešu valodas stiprināšanā, kā arī līdzšinējais veikums Latvijas starptautisko pozīciju spēcināšanā, palīdzībā Ukrainai un starptautiskās sabiedrības saliedēšanā pret Krievijas agresiju Ukrainā.

Jau vēstīts, ka maija pēdējā dienā gaidāmajām Valsts prezidenta vēlēšanām ir izvirzīti trīs kandidāti – koalīcijā ietilpstošā AS dibinātājs, uzņēmējs Uldis Pīlēns, premjera partijas JV biedrs, ārlietu ministrs Rinkēvičs un opozīcijas partijas “Progresīvie” izraudzītā publiskās pārvaldības eksperte Elīna Pinto.

Foto: Valsts kanceleja