Kariņš pieļauj, ka arī Latvijā sejas masku nesāšana publiskās vietās būs obligāta

Arī Latvijā publiskās vietās varētu būt obligāti jānēsā sejas maskas, intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” pieļāva Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Runājot par pulcēšanās ierobežojumu mīkstināšanu, Kariņš atbildēja, ka: “es domāju, ka, iespējams, pēc 12. maija būs, bet jautājums, kā. Mēs nekad nezinām, kurš ir un kurš nav vesels, jo daudziem nav simptomu. [..] Mums līdz šim ir veicies, jo valdība un sabiedrība ir ļoti labi sadarbojušās.”

Pēc viņa sacītā, daļu no Covid-19 dēļ ieviestajiem ierobežojumiem varētu mīkstināt, cilvēkiem uzliekot pienākumu publiskās vietās obligāti lietot sejas maskas, kas pasargātu no saslimšanas citus.

“Obligāta sejas masku lietošana būtu atbilstošākā Latvijas situācijai, jo tā ļautu ikvienam aktīvāk kustēties un pārvietoties, vienlaikus samazinot riskus aplipināt citus ar vīrusiem,” sacīja Kariņš.

Jau šonedēļ, 7. maijā, Ministru kabinets sāks pārskatīt ārkārtējā situācijā noteiktos ierobežojumus.

Plānots pārskatīt pieņemtos lēmumus par noteiktajiem ierobežojumiem ārkārtējās situācijas laikā. Valdība lems, kurus ierobežojumus pakāpeniski atcelt, vienlaikus ņemot vērā cilvēku veselības un drošības aspektus.

Foto: Valsts kanceleja