Kariņš: Mēs nevarēsim būtiski plašāk atvērt tirdzniecību

Ja tiks noskaidroti atbildīgie par atteikšanos no liela skaita “Pfizer”/”BioNTech” ražotās Covid-19 vakcīnas devu, viņi noteikti tiks saukti pie atbildības, šorīt intervijā LTV “Rīta Panorāmā” sacīja premjers Krišjānis Kariņš (JV).

“Latvijai pirmajā piegājienā piedāvāja vairāk nekā 800 000 “Pfizer” vakcīnu, no kurām kāds vai kādi mūsu sistēmā pieņēma lēmumu pieņemt tikai 97 500. Man tas nav saprotams, ja mēs nebūtu atteikušies, mums šobrīd būtu daudz vairāk vakcīnu,” sacīja Kariņš.

Viņš turpināja, ka “es esmu dziļi sašutis par šo. Ja kāds būs jāsauc pie atbildības, tas tiks izdarīts. Mani visvairāk mulsina tas, ka tas tika darīts kaut kādā slepenībā. Jaunais veselības ministrs strādā pilnīgi citādāk, visus jautājumus par vakcīnu piegādēm viņš nes uz MK.”

“Mēs meklēsim veidus, kā varētu pārkārtot zināmus ierobežojumus, skatīsimies, vai varētu, piemēram, veikalu režīmu padarīt jēdzīgāku, bet būtiskas izmaiņas tuvākās nedēļas mēs vēl nevarēsim atļauties. Sāk izplatīties jauni, bīstami paveidi, mums ir jābūt modriem,” pauda Kariņš.

Viņš uzsvēra, ka “mēs nevarēsim būtiski plašāk atvērt tirdzniecību. Ja veikali ir atvērti, cilvēki vairāk izmanto sabiedrisko transportu. Nebūs tādi atvieglojumi, ka varēsim brīvi iet uz veikaliem. Mēs staigājam pa šauru striķīti. Mēs nevaram pieļaut, ka cilvēki vairāk pulcējas.”

Kā zināms, valdība lēma veikt grozījumus Ministru kabineta rīkojumā Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, vēl līdz 7. februārim pagarinot šobrīd spēkā esošos drošības pasākumus.

Foto: Valsts kanceleja