Kariņš: “Covid-19” dēļ nodokļu reforma netiks apturēta

Jaunā koronavīrusa izraisītas slimības “Covid-19” dēļ netiks apturēta nodokļu reforma, intervijā TV3 raidījumā “900 sekundes” apliecināja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Pēc Kariņa sacītā, “Covid-19” dēļ izsludinātā ārkārtējā situācija neierobežo īstenot jau iesāktos plānus un tas pats attiecas arī uz plānoto nodokļu reformu.

“Latvijā iecerētās nodokļu sistēmas uzlabošanas plāni “Covid-19″ krīzes dēļ netiks apturēti, tieši pretēji – tā tiks īstenota agresīvi,” norādīja Ministru prezidents.

Savukārt runājot par atbalstu uzņēmējiem, Kariņš uzsvēra, ka “ja ar uzņēmējiem paredzēto vienu miljardu valsts atbalsta nepietiks, Latvijai būs pieejami lielāki līdzekļi,” uzsvēra Kariņš.

Tikmēr Fiskālās disciplīnas padome, izvērtējot “Covid-19” ietekmi uz Latvijas ekonomiku un valsts budžetu, aicinājusi atlikt nodokļu reformas ieviešanu, kā arī citus fiskāli jūtīgus pasākumus līdz situācijas normalizēšanai. Padome secinājusi, ka pašreizējos ārkārtējos apstākļos situācija ekonomikā ir ļoti mainīga un grūti prognozējama.

Kā norāde padome, “Covid-19” uzliesmojums noticis uz Latvijas un Eiropas Savienības ekonomikas sabremzēšanās fona. Padome jau iepriekš norādīja uz ārējiem un iekšējiem ekonomiskiem riskiem, t.sk. tirdzniecības nenoteiktību, kravu apjoma lejupslīdi tranzīta nozarē, kas sākās 2019. gadā, un zemu kreditēšanas aktivitāti.

Padome uzskata, ka gadījumā, ja Latvijas valdība lems īstenot līdzīgus atbalsta pasākumus, tiem jābūt īslaicīgiem, atbildīgi izvērtētiem un vērstiem uz negatīvo ekonomisko efektu mazināšanu. Vienlaikus tā atgādina, ka nav pieļaujama neattaisnota budžeta deficīta palielināšana, kas negatīvi ietekmētu Latvijas kredītreitingu un apgrūtinātu pieeju starptautiskiem finanšu tirgiem.

Ņemot vērā nenoteikto ekonomisko attīstību un augsto risku līmeni, būtu vēlams atlikt nodokļu reformas ieviešanu, kā arī citus fiskāli jūtīgus pasākumus līdz situācijas normalizēšanai.

Foto: Valsts kanceleja