Kampars paliek amatā

Saeima ceturtdien ar minimālu balsu pārākumu noraidīja neuzticības izteikšanu ekonomikas ministram Artim Kamparam (JL). Par viņa atcelšanu no amata balsoja 48 deputāti, 49 bija pret, bet viens parlamentārietis balsojumā atturējās.

Uzrunā Saeimas deputātiem Kampars uzskaitīja vairākas lietas, kas ir īstenotas laikā, kamēr viņš bija ministrs.

«Šobrīd varam skaidri apgalvot, ka valstī ir notikušas nozīmīgas makroekonomiskās korekcijas. Ir beidzis pastāvēt ekonomiskais modelis, kurā, pateicoties ārējā kapitāla pieplūdumam, strauji palielinājās iekšējais pieprasījums un daudziem uzņēmējiem nebija vajadzības domāt par eksportu. Pašlaik notiek pāreja uz ilgtspējīgu ekonomikas modeli, kurā galvenais dzinējspēks būs eksports. Jau redzamas pirmās pazīmes, ka tajās nozarēs, kurās ir eksporta iespējas, situācija reāli sāk uzlaboties,» stāstīja Kampars.

Viņš aicināja deputātus strādāt kopā, lai ar lepnumu varētu novērtēt sava darba augļus.

Savukārt tautpartijietis Vents Armands Krauklis uzrunā deputātiem uzsvēra, ka jautājums nav par to, cik sekmīgi konkrētais ministrs ir strādājis Ekonomikas ministrijā. Bet jautājums ir par to, kas vispār notiek Latvijas ekonomikā – kādus darbus ir solīts darīt un kādi darbi notiek realitātē.
«Ministra kungs ir labs runātājs, ministra kungam ir izdevies rast iespaidu sabiedrībā, ka ekonomikā viss ir kārtībā,» sacīja Krauklis.

Taču, pēc viņa domām, Latvijai vajadzīga rīcība, nevis rīcības imitācija.

Autors: www.apollo.lv