Jaunzeme: Pretdarbība ir visu laiku

Valdība šonedēļ nelēma par atstādinātās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ievas Jaunzemes rotēšanu uz citu amatu un, iespējams, atstās šo jautājumu nākamajam Ministru kabinetam. Kā šorīt LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja Jaunzeme, viņa nesaskata loģiku iecerētajā viņas pārcelšanā uz Finanšu ministriju (FM).

“MK sēde man deva iespēju atskatīties, kas ir izdarīts VID pēdējo četru gadu laikā un kas vēl plānots. Es secināju, ka šis kabinets man ir devis mandātu uz pieciem gadiem. Ja šis mandāts ir dots un darbi ir saplānoti, tad loģika rotācijā ir gaužām maza,” norādīja Jaunzeme.

Pēc viņas sacītā, jau 2020. gada 12. martā Reira kungs viņai piezvanīja un teica, ka viņai ir jāraksta atlūgums, jo viņa nepareizi saprotot situāciju: “Tajā brīdī bija tieši epidemioloģiskās krīzes sākums. Pēc tam tā situācija kļuva arvien radikālāka. Ja mēs skatāmies uz šīm pārbaudes lietām, tās bija regulāras, nemitīgas. Un arī šīs publiskās noniecināšanas, nomelnošanas bija ļoti daudz. Viņš [Reirs] ar mani tiešā veidā nerunāja, tikai caur plašsaziņas līdzekļiem.”

Runājot par korupciju VID, viņa komentēja: “Kad atnācu strādāt, viens no ilglaicīgajiem darbiniekiem teica: “Jaunzemes kundze, jūs nezināt, kur esat atnākusi. Te tā ir bijis un te tā būs.” Es pateicu, ka tā nebūs gan. Ar piesardzīgu optimismu gribu teikt, ka vecie perēkļi būs likvidēti.”

“Pretdarbība ir visu laiku, tā ir ikdiena. Katru reizi, kad ir bijušas šīs vērienīgās aizturēšanas, arī Reira kungs katru reizi ir paudis publisku nosodījumu un pārmetis man, ka tā ir formāla attieksme pret korupcijas novēršanu. Kas tad ir īsta attieksme?” izteicās Jaunzeme.

Kā zināms, Finanšu ministrs ierosināja disciplinārlietu un VID ģenerāldirektori Jaunzemi atstādinājis no amata. Rīkojums esot izdots gan uz dienesta pārbaudes ziņojuma pamata, gan reaģējot uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un VID Iekšējās drošības pārvaldes veiktajām vairāku VID darbinieku aizturēšanām, tostarp Nodokļu un muitas policijā.

Foto: Valsts kanceleja