Topošais Satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs vēlas uzlabot ostu reformu

Par satiksmes ministru Nacionālā apvienība virzīs bijušo ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu. Šorīt intervijā Latvijas Radio Vitenbergs atzina, ka vēlas turpināt ostu reformu.

Lai arī Vitenbergs atzina, ka neplāno būtiskas izmaiņas ostu reformā, tomēr sadarbībā ar uzņēmējiem un pašvaldībām būtu jādara viss iespējamais, lai palielinātu kravu apgrozījumu Latvijas ostās: “Liepājas ostā tas [kravu apgrozījums] ir stabils, bet Ventspilī un Rīgā ir zināmas problēmas.”

Viņa ieskatā, ir jāturpina iesāktais darbs pie ostu pārvaldības modeļa maiņas. Jāpadara tas mūsdienīgs un jāseko Eiropas standartiem. “Šajā procesā noteikti iesaistīsim pašvaldības un uzņēmējus,” piebilda politiķis.

Kā zināms, 5. decembrī Nacionālās apvienības valdes sēdē vienbalsīgi nolemts par partijas ministru amatu kandidātiem virzīt Ilzi Indriksoni, Ināru Mūrnieci, Nauri Puntuli un Jāni Vitenbergu.

Atbilstoši premjera amata kandidāta Krišjāņa Kariņa priekšlikumam, Nacionālajai apvienībai tiktu uzticēta atbildība par ekonomikas, aizsardzības, kultūras un satiksmes jomām.

Ekonomikas ministrijas vadību plānots uzticēt līdzšinējai ministrei Ilzei Indriksonei. Arī kultūras ministra amatam partija virza esošo ministru, Nauri Puntuli. Aizsardzības ministra amatam Nacionālā apvienība izvirzījusi Ināru Mūrnieci, bet ar satiksmes ministru partija virzīs bijušo ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu, kurš Zemgales vēlēšanu apgabalā guvis augstāko vēlētāju atbalstu.

Foto: Valsts kanceleja