Izsludina atklātu konkursu par tiesībām piegādāt dabasgāzi

AS “RĪGAS SILTUMS” ir izsludinājis atklātu konkursu par tiesībām piegādāt dabasgāzi 460 000 megavatstundu (MWh) apjomā 2023./2024.gada apkures sezonai, paredzot dabasgāzes iesūknēšanu un noglabāšanu Inčukalna pazemes gāzes krātuvē līdz 2023. gada 30.septembrim.

Būtiskākais nosacījums, ko strikti ievēro Rīgas siltumapgādes uzņēmums, ka dabasgāzes izcelsmes valsts nedrīkst būt Krievija.

AS “RĪGAS SILTUMS” valdes loceklis Raivis Elliņš: “Dabasgāzes tirgus, salīdzinot ar pērno gadu, šobrīd ir kļuvis sabalansētākas – ir izveidotas jaunas piegādes ķēdes un plašākas savienojumu iespējas, tādējādi sagaidām zemākas dabasgāzes cenas, kas ļautu nākamajā sezonā mazināt siltuma tarifu rīdziniekiem.

Tomēr uzņēmuma ilgtermiņa prioritāte ir turpināt zaļo kursu, atsakoties no fosilajiem energoresursiem, kas ir videi draudzīgs un ilgtspējīgs lēmums.”

Plānotais dabasgāzes apjoms nākamajai apkures sezonai ir par 8% mazāks nekā iepriekšējā, kas saistīts ar siltumapgādes uzņēmuma veikto “zaļo kursu”, attīstot biokurināmā jaudas.

Šobrīd atjaunojamo energoresursu īpatsvars ir jau 52%. Savukārt līdz 2026.gadam AS “RĪGAS SILTUMS” plāno saražot 90% siltumenerģijas, izmantojot tikai atjaunojamos energoresursus.