Ašeradens: Ja Latvijā ir vēlme atteikties no kāda nodokļa, jādomā par kāda cita nodokļa celšanu

Ja gribam atteikties no kāda nodokļa, jādomā par kāda cita nodokļa celšanu, intervijā Latvijas Radio uzsvēra finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV).

Ašeradens uzsvēra, ka valdības budžetā liela uzmanība tiks pievērsta ekonomikas transformācijai. 2023. gada budžetā plānotas piecas prioritātes: valsts drošība, izglītība, enerģētika un klimata pārmaiņas, konkurētspēja un dzīves kvalitāte.

“Protams, ekonomikas transformācija ir galvenais naratīvs šajā budžetā, bet es gribētu teikt – drošība ir pati primārākā. Mēs esam veltījuši milzīgu uzmanību, lai reaģētu uz to, kas notiek Ukrainā, un sagatavotu valsti pienācīgi,” sacīja Ašeradens.

Tāpat viņš norādīja, ka patlaban notiek rūpīga sagatavošanās nodokļu pārskatīšanai, to plānojot noslēgt novembra beigās, piedāvājot jaunu dokumentu par nodokļu politikas pamatnostādnēm. Nodokļu izmaiņas šogad nav plānotas, bet nākamajos gados tās varētu notikt.

“Valdībai ir diezgan skaidra vīzija, taču iedzīvotājiem un uzņēmējiem ir atšķirīgi viedokļi. Darba devēji vēlas samazināt darbaspēka nodokli, mēs vērtēsim šo jautājumu. Daļa politisko spēku vēlas samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) atsevišķiem pārtikas produktiem, taču es saku, ka nepieciešami nodokļu ieņēmumi, lai valsts varētu attīstīties,” sacīja ministrs.

Pēc viņa teiktā, ka gadījumā, ja būs vienošanās par kādu nodokļu mazināšanu vai atteikšanos, tad nopietni jādomā par palielināšanu citviet, lai varētu iekasēt valsts funkciju uzturēšanai nepieciešamo naudas apjomu.

Kā ziņots, uzreiz pēc 2023.gada valsts budžeta pieņemšanas koalīcija ir paredzējusi sākt darbu pie nodokļu politikas pamatnostādnēm.

Foto: Valsts kanceleja