Kariņš par veselības nozari: Meņģelsones kundze būs jāatbalsta ļoti smagās reformās

Valsts medicīnā ir nopietnas problēmas ar slimnīcu sistēmu, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja premjers Krišjānis Kariņš (JV).

“Es uzskatu, ka mūsu valsts apmaksātās medicīnas sistēmā ir nopietna, dziļi strukturāla problēma. Mums ir slimnīcu tīkls, kas ir neefektīvs no naudas un cilvēkresursu izmantošanas viedokļa. Mums ir tarifu sistēma, kas nav caurskatāma un arī jareformē,” sacīja Kariņš.

Pēc viņa teiktā, ir jāpārskata, kā šīs [medicīnas] iestādes tiek pārvaldītas.

“Ir šīs slimnīcu padomes, bet padomes locekļi vispār nezina, kas notiek slimnīcās, jāskatās, vai šie cilvēki vispār tur ir nepieciešami. Mums Meņģelsones kundze būs jāatbalsta ļoti smagās reformās,” izteicās Kariņš.

Viņš gan arī pauda, ka nauda veselības aprūpes sistēmai tiek piešķirta un to arī turpinās darīt. Pašlaik veselības budžets plānots ap 1,6 miljardiem eiro šogad.

Kariņš norādīja: “Ja es gribu ātrāk skriet, es nevaru sēdēt uz dīvana, ēst pīrāgus un teikt, ka es gribētu ātrāk skriet. Man vajag celties no dīvāna, ēst mazāk pīrāgus un sākt trenēties, un tas pats ir jādara ar veselības un izglītības sistēmu – tās ir jāsakārto!”

Foto: Valsts kanceleja