Itālija piekāpjas EK prasībām un samazina budžeta deficītu

Itālijas valdība tomēr piekāpusies Eiropas Komisijas (EK) prasībām samazināt budžeta deficītu nākamajā gadā, pretējā gadījumā draudot ar sankcijām.

Itālijas valdība pēc garām diskusijām panākusi vienošanos par jauno budžeta plānu, ko Roma prezentēs Eiropas Savienībai (ES), lai izvairītos no disciplināra soda par budžeta deficīta palielināšanu.

Kā zināms, oktobrī Eiropas Komisija noraidīja Itālijas budžeta plānu, norādot, ka tas neparedz deficīta samazināšanos un neatbilst ES fiskālajiem noteikumiem.

Itālijas budžeta projekts paredzēja 2,4% deficītu nākamajā finanšu gadā, kamēr EK prognozēja, ka Itālijas budžeta deficīts nākamgad pieaugs līdz 2,9% no IKP, bet 2020.gadā – līdz 3,1%, tādējādi pārsniedzot ES pieļaujamo 3% robežu.

Jaunā koalīcijas valdība bija ieplānojusi arī apjomīgu nodokļu un pensijas vecuma samazinājumu, kā arī ikmēneša “algu” bezdarbniekiem.

Budžeta plāns ir jāiesniedz un jāapstiprina līdz gada beigām, citādi EK piemēros Itālijai sankcijas, kas var sasniegt pat 0,2% no Itālijas IKP.

Foto: Pixabay