“Ir izveidots pamats, lai katrā pašvaldībā varētu tapt iedzīvotāju padomes!” Levits izsludina Pašvaldību likumu

Šodien, 4. novembrī, oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” laidienā Nr. 215 Valsts prezidents Egils Levits izsludinājis Pašvaldību likumu, kuru Saeima pieņēma atkārtoti, jo šī gada septembrī Valsts prezidents to nosūtīja otrreizējai caurlūkošanai.

Ar jauno Pašvaldību likumu iecerēts stiprināt sabiedrības iesaisti pašvaldības darbā, pašvaldību savstarpējo sadarbību, precīzāk regulēt pašvaldības attiecības ar valsts institūcijām, kā arī līdzsvarot pašvaldības pakalpojumu pieejamību.

“Ir izveidots pamats, lai katrā pašvaldībā varētu tapt iedzīvotāju padomes un vietējās kopienas tiktu institucionāli organizētas un pārstāvētas pašvaldības iekārtā. Turpmākais būs atkarīgs no tā, kā katra pašvaldība ieviesīs šo regulējumu, cik prasmīgi izmantos likumā iekļauto rīcības brīvību un cik motivētas būs pašas vietējās kopienas – cik aktīvi tās prasīs sev likumā ietvertās tiesības un pratīs jēdzīgi tās izmantot,” norāda Levits.

Levits uzsvēra: “Izsludinot Likumu, vēlos darīt zināmus atsevišķus apsvērumus Likuma 58. panta piemērošanai, lai tas sasniegtu savu mērķi un sekmētu vietējo kopienu tiesības pašām ievēlēt savus priekšstāvjus iedzīvotāju padomēs. Vēlos atgādināt, ka vietējo kopienu tiesības pašiem ievēlēt savus pārstāvjus, kas šīs kopienas varētu pārstāvēt pēc administratīvi teritoriālās reformas izveidotajās pašvaldībās, bija mans principiāls uzstādījums Ministru kabinetam un Saeimai.”

Kā zināms, Saeima 20.oktobrī atkārtoti galīgajā lasījumā pieņēma jauno Pašvaldību likumu, atbilstoši Valsts prezidenta aicinājumam veicot tajā uzlabojumus attiecībā uz iedzīvotāju padomēm.

Likums stāsies spēkā 2023. gada 1. janvārī.

Foto: Saeimas kanceleja