Infektologs: Mēs jau gatavojas otrajam saslimšanas vilnim

Latvija gatavojas otrajam Covid-19 epidēmijas vilnim, intervijā Latvijas Radio sacīja Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

“Mēs nevaram teikt, ka esam uzvarējuši Covid-19,” sacīja Veselības ministrijas galvenais infektologs, skaidrojot, ka tas, ka piecas dienas nav jaunu saslimušo, ir labi, bet jāņem vērā, ka tās bija svētku dienas un daudzas medicīnas iestādes nestrādāja.

Pēc viņa teiktā, ir jāpagaida vēl kādas piecas līdz desmit dienas, lai varētu izdarīt secinājumus.

Viņš pieļāva, ka, ja arī turpmāk saglabāsies pozitīvas tendencies, viens no ierobežojumiem, ko varētu atcelt, būtu mutes un deguna aizsegu lietošana sabiedriskajā transportā. Tajā pašā laikā Dumpis uzsvēra, ka ierobežojumi jau tagad ir minimāli, un lieli pasākumi telpās tāpat nevarēs notikt.

Infektologs norādīja uz to, ka galvenais apdraudējums šobrīd ir no ārzemēm, kur situācija tomēr pasliktinās. Vairākās valstīs arī vairākas dienas nebija reģistrēti jauni inficēšanās gadījumi, bet pēc tam atkal konstatēti uzliesmojumi. “Līdz ar to mēs nevaram būt droši, [..] nevaram teikt, ka esam uzvarējuši šo epidēmiju,” uzsvēra Dumpis.

Viņš atzina, ka neieteiktu šovasar doties tālajos ceļojumos ārpus valsts. “Nekas nav garantēts, pagaidām mums gājis labi, bet, ja gribam turpināt dzīvot un turpināt darīt visu, ko darām, jābūt ļoti modriem. [..] Galvenais – nekļūt pārdrošiem, nedomāt, ka vīruss pārgājis pats par sevi. Jāsaprot, ka milzu darbs ieguldīts, lai Latvija būtu droša valsts, un nevajadzētu izaicināt likteni un mēģināt būt pārdrošiem,” sacīja Dumpis.

Dumpis atzina, ka infektologi jau gatavojas otrajam saslimšanas vilnim, jo pasaules statistika liecina par šādu tendenci. Savukārt vakcīna varētu parādīties jau šī gada beigās – nākamā gada sākumā.