Indriksone: Plānotā LNG termināļa vietas maiņa neietekmēs Latviju

Plānotā sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināļa vietas maiņa no Igaunijas uz Somiju nekādi neietekmēs Latviju, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja ekonomikas ministre Ilze Indriksone (Nacionālā apvienība).

Pēc viņas teiktā, lēmums, ka LNG glabāšanas un regazifikācijas kuģis atradīsies terminālī Inko, Somijā, nevis Paldiskos, Igaunijā, nekādi būtiski nemaina Latvijas situāciju.

Indriksone atzina, ka “Latvenergo” Paldisku vai Inko terminālis vairs nav akūti nepieciešams, jo ir panākta ilgtermiņa vienošanās par Klaipēdas LNG termināļa izmantošanu, tomēr tiks izmantota iespēja gāzi piegādāt arī caur Igauniju.

Tāpat viņa norādīja uz to, ka gāzes krājumi Inčukalnā ir vēl papildinājušies: “Burtiski vakar ir gandrīz 13,2 teravatstundas mūsu gāzes krātuvē, kas pārsniedz mūsu iepriekšējo gadu vidējo gada patēriņu.”

Savukārt runājot par atbalstu mājsaimniecībām, Indriksone norādīja: “Pārliecība ir par mājsaimniecībām, galvenais, lai iedzīvotāji vērstos pēc palīdzības. Pašvaldības ir izteikušas gatavību piemērot krīzes pabalstu risinājumus tām mājsaimniecībām, kas, iespējams, kaut kādu iemeslu dēļ nekvalificēsies mājokļa pabalstam.”

“Jāseko līdzi, kā tērēsies jau iepriekš paredzētie resursi. Ja būs nepieciešamība, noteikti rosināsim un meklēsim papildus resursus vēl atbalsta sniegšanai. Domāju, ka mājsaimniecību sadaļā ir pietiekami liels paredzētais atbalsts. Nav datubāzes, lai varētu tik precīzi sekot līdzi, kādām cenām uzņēmēji iegādājušies savus resursus, līdz ar to energoietilpīgo uzņēmumu atbalsta programma, kad sāks nākt pieteikumi, tad sapratīsim, cik un kā šis resurss vēl varbūt būt papildus nepieciešams,” sacīja ministre.

Foto: Valsts kanceleja