Ietekmīgs britu uzņēmums iegādājies ātro kredītu izsniedzēju “Credit24”

Piektdien, 6. februārī, britu uzņēmums International Personal Finance (IPF) iegādājās preču zīmes Credit24 īpašnieku MCB Finance Group (MCB). Nākamajos gados tiek plānota gan produktu klāsta paplašināšana, gan jaunu tirgu apgūšana. Grupas galvenā mītne paliks Igaunijā, informē MCB.

Saskaņā ar MCB Finance Group valdes priekšsēdētāja Rami Rihenena (Rami Ryhänen) teikto šis darījums ir liela atzinība MCB spējām un komandai, kā arī tās biznesa modelim un tehnoloģiskajām iespējām. „Šis darījums mums dod pieeju ļoti vērtīgajai IPF ilgtermiņa pieredzei starptautiskajos tirgos un lielu finansiālo drošību, lai turpinātu būt par kredītēšanas tirgus un inovatīvu produktu attīstības līderi,” norādīja Rihenens.

Rihenens piebilda, ka darījums abiem uzņēmumiem ļaus izdarīt ievērojamu lēcienu to attīstībā, bet vislielākie ieguvēji būs klienti. „MCB zināšanas un lielais izaugsmes potenciāls kreditēšanas biznesā kopā ar IPF finansiālo atbalstu un daudzveidīgo starptautisko pieredzi dos mums iespēju piedāvāt elastīgus produktus, kas pielāgoti ļoti dažādām klientu vēlmēm,” uzsvēra Rami Rihenens. Saskaņā ar MCB valdes priekšsēdētāja teikto uzņēmums turpinās darboties ar Credit24 preču zīmi un esošjiem produktiem, vienlaikus strādājot arī pie modernākiem un ērtākiem kredītēšanas risinājumiem.

Darījums starp International Personal Finance (IPF) un MCB Finance Group notika 2015. gada 6. februārī, un tā vērtība bija 23,8 miljoni britu mārciņu (aptuveni 30,26 miljoni eiro). MCB Finance Group galvenā mītne paliks Tallinā. Rami Rihenens turpinās vadīt uzņēmumu un arī pārējā vadības komanda nemainīsies.

MCB Finance Group dibināta 2006. gadā. Uzņēmums piedāvā patēriņa kredītus Somijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Austrālijā. MCB Finance Group nodarbināti vairāk kā 80 darbinieki.

International Personal Finance (IPF), kuras centrālais birojs atrodas Līdsā (Leeds), Apvienotajā Karalistē, ir uzņēmums ar vairāk nekā 130 gadu pieredzi nelielu aizdevumu izsniegšanā (no 100 līdz 2000 britu mārciņām). IPF darbojas astoņos tirgos, tai skaitā Polijā, Čehijā, Ungārijā, Rumānijā, Slovākijā un Meksikā. Uzņēmuma akcijas tiek kotētas Londonas un Varšavas biržās. IPF nodarbina aptuveni 7000 cilvēku.