Piena produktu cenas veikalos nekrītas; kurš vainīgs?

Krievijas noteiktā embargo dēļ situācija Latvijas piensaimniecībā kļūst arvien ļaunāka un to neatvieglo arī nesarūkošā piena produktu cena veikalu plauktos.

Līdz ar jaunu mēnesi, piena iepirkuma cena piedzīvojusi kārtējo kritumu, taču tā vietā, lai cenas piena produktiem kristos, dažviet, kā ievērojuši Latvijas iedzīvotāji, tā ir pat kāpusi.

Kā LTV raidījumam “Panorāma” norāda z/s “Dimanti” vadītāja Sandra Stricka, uz diskusiju par šo jautājumu aicināti gan piena pārstrādāji, gan tirgotāji, taču savu vainu neatzīst ne viens, ne otrs.

„Tirgotāji saka, ka pārstrādātāji piegādā par veco cenu, tirgotāji saka, ka mums peļņas nav. Tātad pārstrādāji to cenu nav nolaiduši,” saka Stricka.

Nav skaidrs, kur šī nauda paliek, bet viennozīmīgi kāds iedzīvojas uz šo situāciju, ir pārliecināti zemnieki.

“Lai uzlabotu situāciju piena nozarē ir jāveido spēcīgi lauksaimnieku kooperatīvi, kuri pēdējā laikā pārstrādātāju spiediena dēļ ir kļuvuši vājāki,” uzsver Stricka.

Kā jau iepriekš ziņots, Krievija 7.augustā noteikusi importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.