Iekšlietu ministra amatā stājas Kristaps Eklons

Saeima apstiprinājusi “Attīstībai/Par!” izvirzīto Kristapu Eklonu iekšlietu ministra amatā. Tāpat šodien Saeimā gaidāms balsojums par Ilzes Indriksones (Nacionālā apvienība) apstiprināšanu par ekonomikas ministri.

Eklons iepriekš pauda, ka ministra amatā iecerējis turpināt savas priekšgājējas Marijas Golubevas (AP) iesāktos darbus un iespēju robežās virzīt arī savas iniciatīvas.

Stājoties iekšlietu ministra amatā, K.Eklons uzsver: “Esmu piekritis uzņemties šo darbu, jo uzskatu, ka Latvijas valdībai kopumā šobrīd ir daudz lielāka nozīme jāpievērš iekšējai drošībai un valsts un sabiedrības noturības spēju stiprināšanai. Es vēlos stabili turpināt Marijas Golubevas iesākto, it īpaši izglītības un robežu drošības jomā.
Dienesti nodrošinās nulli tolerances un sodīs tos, kas atbalsta Krievijas agresiju un provocē spriedzi sabiedrībā, mēs risināsim Ukrainas bēgļu jautājumus sadarbībā ar visām iesaistītajām pusēm. Mēs turpināsim stiprināt ārējo robežu un visu civilās aizsardzības sistēmu kopumā katrā iestādē un modernizēsim infrastruktūru visos iekšlietu dienestos.”

Eklons 2017. gadā ir ieguvis ģenerāļa speciālo dienesta pakāpi, un kopš 2011. gada 19. decembra bija Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks. K. Eklonam ir liela starptautiskā pieredze, kvalificējoties gan Eiropas, gan pasaules mācībās par civilo aizsardzību un civilām un militārām krīzēm.

Foto: Valsts kanceleja