Ingūna Gulbe: Tiek ļoti domāts, kā produktu, kas ir veikala plauktā, padarīt lētāku

Cenu kāpuma dēļ veikalu plauktos kardināli mainīsies pārtikas preču sortiments, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Agroresursu un ekonomikas institūta Lauksaimniecības tirgus veicināšanas daļas vadītāja Ingūna Gulbe.

“Nav noticis nekas iepriecinošs, lai teiktu, ka [pārtikas] cenu kāpums apstāsies. Problēmas, kas ceļ cenu, nav beigušās. Diemžēl cenu kāpumu pamanīsim vēl vairāk. [..] Vidējais [pārtikas] cenu kāpums varētu būt pat līdz divām reizēm,” sacīja Gulbe.

Pēc viņas teiktā, vasaras otrajā pusē un rudenī kardināli mainīsies plauktu saturs veikalos, ražotāji un tirgotāji ir sapratuši, ka neder plaukti ar produktiem, ko neviens nepērk: “Ražotāji skatās, kā produktus padarīt lētākus, piemēram, ar lētāku iepakojumu vai mainot recepti.”

Vienlaikus viņa uzsvēra, ka nevajag gan uztraukties, ka no tirdzniecības pazudīs kādas konkrētas pārtikas preces. “Redzēsim visu – nav par to jāuztraucas,” piebilda Gulbe.

Runājot par kaimiņvalstīm, viņa norādīja: “Lietuvā [pārtikas] cenas ir nedaudz zemākas, bet Igaunijā ir augstākas, taču viņiem arī algu līmenis ir augstāks.”