Grieķijā norisināsies 24 stundu streiks – pieprasa palielināt pensijas un algas

Teju trīs mēnešus pēc tam, kad noslēdzās Grieķijas aizdevumu programma, kuras laikā tā saņēma vairāk kā 300 miljardus eiro lielu finansiālu palīdzību no Eiropas, Atēnās norisināsies pirmais lielais streiks – publiskā sektora darbinieku arodbiedrība pieprasa lielākas algas un pensijas.

Trešdien, 14. novembrī, Grieķijas publiskā sektora darbinieku arodbiedrība “ADEDY” rīkos 24 stundu streiku, pieprasot lielāku algu un pensiju palielināšanu. Arodbiedrība pieprasa arī samazināt bezdarbu un nodokļu slogu, ko Grieķija solījusi pēc tam, kad beigsies aizdevuma programma.

Streiks ietekmēs virkni nozaru, tai skaitā skolu, pašvaldību un visu valsts dienestu darbību.

Kā zināms, 20. augustā Grieķija sekmīgi noslēdza Eiropas Stabilizācijas mehānisma (ESM) trīs gadu stabilitātes atbalsta programmu, saglabājot savu vietu eirozonā un Eiropas Savienībā.

Lai arī Eiropas Savienības iestādes šobrīd pauž prieku par Grieķijas ekonomikas atlabšanu, ekonomisti uz nākotni raugās ar zināmu piesardzību. Vairums ekspertu pauduši, ka Grieķija nākotnē sastapsies ar jauniem sarežģījumiem, it īpaši tad, kad Grieķija atgriezīsies pie ierastā izaugsmes tempa, valdībai nāksies aizņemties ievērojamus līdzekļus, lai atmaksātu iepriekšējos parādus.

Foto: Pixabay